Renault

Megérkezett Zoe 400, a legcsajszisabb villanyautó

2017.02.24.

A Renault mindig is a világ autódivat iparának egyik nagy és bátor újítója volt. Közismertek és közkedveltek azok a formák és műszaki megoldások, amelyekkel a francia márka mindig is bizonyította: nem fél letérni a kijelölt útról.

Azt viszont kevesen tudják, hogy az autóipar jelenleg zajló legnagyobb műszaki-esztétikai forradalmának a villanyautózásnak is egyik úttörője a legendás rombusz jelét viselő autógyártó. Még régen nem volt közbeszéd a villanyautó, amikor a Renault Kangoo-ból már komoly villany hajtású flottákat árultak Európában és világszerte a franciák. Tény, hogy itthon, Magyarországon a Renault villanyverzióiról vajmi keveset tudhattunk, hiszen hivatalosan egyet sem forgalmazott belőlük az importőr.

Képre kattintva galéria nyílik!

De miért is jelent esztétikai forradalmat a villanyautózás? Láthatóan mindenki keresi a belső égésű motorok nélküli járművek adekvált formáját. A Toyota, a Nissan vagy a BMW meggyőződése az, hogy a jelenlegi modellektől radikálisan eltérő, azokkal semmilyen közös vonást nem mutató külső jegyekkel (is) meg kell különböztetni az elektromos járműveket a hagyományos hajtásúaktól. Ebből aztán keletkeznek elbűvölő formák, mint a BMW i8, bumfordi kis tákolmányok, mint a BMW i3 és egy, még kiforrottság előtt álló, a hagyományos autó formákat is magában foglaló sziluettek, mint a Nissan Leaf vagy a Toyota Prius. A Renault ebben is más utat járt. Első és legnépszerűbb villanymodelljük annak a kisárúszállítónak a formáját öltötte, amely belsőégésű motorral is divatsláger lett világszerte. Kisárúszállító még nem volt olyan kedves formájú, mint a Kangoo, ezért aztán a Renaultnál nyilván úgy döntöttek, az elektromos autójuk is megérdemel egy kis bájt, meg nyilván a nyerő formán sem szívesen változtattak.

Képre kattintva galéria nyílik!

Ennél sokkal érdekesebb a helyzet a most megújúlt és egyébként a világ tíz legnagyobb darabszámban eladott villanyautójával a kompakt kategóriás Zoe-val. Ezzel a modellel a Renault-nak jól láthatóan az volt a célja, hogy megalkossa és egyúttal átmentse az elektromos hajtású korszakba a Clio hosszú évtizedek óta tartó világsikerét. A Zoe tehát nem más, mint a villanykorszak Clio-ja, hasonló, de mégis más, mint belső égésű elődje. Annyi bizonyos, hogy jelen pillanatban a Renault Zoe 400, vagyis a franciák idén bemutatkozott 400 km megtételére alkalmas elektromos autója kétségtelenűl a legcsajszisabb és legdivatosabb, nagy szériában gyártott villanyhajtású autó a világon. 

Ráadásul a hír igaz, 2017-től mi magyarok is bekapcsolódhatunk a Renault villanyautó sikertörténetébe, hiszen hónapokon belül nálunk is megjelenik Zoe, Twizy és Kangoo Electric, hogy tovább bővítse a hazai piacon még jócskán bővítésre szoruló alternatív hajtású járművek piacát. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.04.25
Megszólalásig hasonlít a Citroen C5 Aircrossra és osztozik is majd technikai alapjain az új Opel....
2024.04.25
Több mint egy tucat elektromos autó hirtelen lángra lobbant egy Eibesbrunn melletti cég telephelyén....
2024.04.25
Több mint 20 év után megújult a márka logója és vizuális arculata – írja honlapján a német....
2024.04.25
Tudja mi a különbség a sales maneger, a business development manager és account manager munkakörök....
2024.04.25
A Porsche újabb változattal teszi teljessé a 2023-ban teljes modellfrissítésen átesett Cayenne....
2024.04.25
A Magyarországon működő járműipari vállalatok, beleértve a nagy autógyárakat és azok széles....
2024.04.25
A BMW Group debreceni gyára és a Lufthansa együttműködése révén kapacitás bővítés valósult meg a....
2024.04.25
A Hyundai Motor Company a németországi Nürburgring versenypályán tesztelte az IONIQ 5 N - a márka....
2024.04.25
A Blaha Lujza téri állomáson végeznek műszaki mentést a tűzoltók - írta a Katasztrófavédelem....
2024.04.25
Komoly mérnöki feladatot könnyít meg a két vállalat közös fejlesztése: a villamosenergia-....