Kecskemét

Nemzetközi hallgatók találkozója a kecskeméti Mercedesnél

2020.01.20.

A kecskeméti Neumann János Egyetem és a baden-württenbergi Albstadt-Sigmaringen Egyetem 36 hallgatója vett részt január 13. és 17. között az első Global Student Innovation Camp 2020 elnevezésű rendezvényen, amelynek a Mercedes-Benz Academy Kecskemét adott otthont.

Több nemzet, úgy mint Dél-Korea, Magyarország, Németország és Tajvan különböző szakirányú hallgatói - pénzügy és számvitel, nemzetközi gazdálkodás, valamint informatika - érkeztek a magyarországi találkozóra. A tanulók szakmai vezetéssel betekintést nyertek a Mercedes-Benz gyár és a Mercedes-Benz Academy Kecskemét képzési központ életébe. A workshopon a hallgatókat az egyetemekről érkező vendégoktatók és a gyár szakemberei támogatták: Prof. Dr. Uwe Sachse, Prof. Dr. Szívós László, Andreas ter Woort és Simon Laubscher.

A projektfeladat egy gazdaságilag fenntartható és digitálisan támogatott üzleti modell megalkotása volt, melyhez olyan innovatív módszereket ismerhettek meg a gyakorlatban, valós üzleti körülmények között is, mint a Canvas, a Scrum, a Lean Startup, vagy a Design Thinking. A workshopot gyárlátogatás, és a Neumann János Egyetem campusának megtekintése, valamint kulturális programok kísérték.

A nemzetközi workshop célja az volt, hogy az új módszerek segítségével a diákok egy interkulturális csapatban, valós üzleti környezetben tehessék próbára és fejleszthessék tovább meglévő ismereteiket. A kidolgozott projektfeladatokat a szakmai vezetőkkel, valamint a Mercedes-Benz Academy Kecskemét munkatársaival is lehetőségük volt megvitatni.

- A programba való jelentkezésemet legfőképpen az motiválta, hogy a Németországban megszerzett elméleti tudásomat egy neves autóipari vállalatnál, a gyakorlatban is próbára tehessem. Hasznosnak tartom, hogy betekintést nyerhettem egy külföldi gyár működésébe – mondta az Albstadt-Sigmaringen Egyetem egyik hallgatója. „Lehetőségünk volt arra, hogy egy valós, gyártásközeli környezetben dolgozzuk ki a valós üzleti kérdést felvető projektfeladatunkat” – tette hozzá egy diáktársa.

A Mercedes-Benz életében meghatározó szerepet játszik a diákok és a hallgatók tanulmányainak támogatása és ösztönzése. A Mercedes-Benz Academy Kecskemét 2018 októberében nyitotta meg kapuit, ahol többek között az ipar 4.0 világára készítik fel a jövő járműipari szakembereit.

A vállalat képzési rendszerének újabb sikerét jelzi, hogy a kecskeméti gyár három duális képzésben résztvevő hallgatója 2019 végén nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban részesült. Az ösztöndíjat a felsőoktatási intézmények kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatói nyerhetik el.

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.04.16
Balesetek, torlódások, rendkívüli közlekedési események – az Útinform reggeli jelentése. ..
2024.04.16
A Porsche sportautó-gyártó tavaly több nyereséget ért el. Ebből a dolgozók is profitálnak. A....
2024.04.15
Ismét felvillanyozódott a Hyundai márka és újabb elektromossal bővíti márkakupa-sorozatát. ..
2024.04.15
Visszatér a tél Ausztriába, hétfőn figyelmeztetést adtak ki az autósoknak – írja a Heute című....
2024.04.15
Miért áll egy kihegyezett versenyautó egy hófödte versenypályán, és miért sorakoznak mögötte....
2024.04.15
Az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ) és az Audi Hungaria tárgyaló delegációi közötti....
2024.04.15
Az Audi több mint 20 új, tisztán elektromos, plug in hibrid és hagyományos, belső égésű motorral....
2024.04.15
Április 9-én Pekingben mutatta be legújabb, működésének első öt évében kapacitás- és....
2024.04.15
Erősen indította az AutoWallis Csoport Kiskereskedelmi üzletága az idei évet, miután 16 százalékkal....
2024.04.15
Alkalmanként átlagosan 2,5 órát parkolnak a magyar autósok az utcán és 6 órát a parkolóházakban, az....