innováció

„A repülő taxik kora közeledik.”

2018.11.29.

Az amszterdami Drone Week rendezvényen mutatja be először repülő és szárazföldön közlekedő „Pop.Up Next” tanulmányát az Audi, az Airbus és az Italdesign. Ez az innovatív koncepció repülő taxiként egyesíti az önvezető elektromos autót és az utasszállító drónt. Az első nyilvános tesztrepülésen a repülő egység precízen helyezte az utasszállító kapszulát a földi modulra, amely aztán önvezető üzemmódban hagyta el a tesztterületet. Ez egyelőre egy 1:4 arányú kicsinyített modell volt.

„A repülő taxik ideje közeledik. Mi az Audinál ezt teljesen biztosra vesszük.” - nyilatkozta Dr. Bernd Martens, az Audi igazgatótanácsának a beszerzés és az IT területéért felelős tagja, az Audi leányvállalat Italdesign elnöke. „Egyre több ember költözik a városokba. Az automatizálásnak köszönhetően pedig egyre több embernek válik egyszerűbbé a helyváltoztatás. A jövőben az idősebb városlakók, a gyerekek és a jogosítvánnyal nem rendelkező emberek a kényelmes robot taxikat választják majd. Ha sikerül intelligensen elosztanunk a forgalmat a földi és légi közlekedés között, azzal az emberek és a városok egyaránt csak nyerhetnek.”

Ahhoz hogy lássuk, egy ilyen igény alapú szolgáltatás hogy is nézhet ki, az Audi - együttműködésben az Airbus leányvállalat Voom-mal - Dél-Amerikában tesztelt. Az ügyfelek helikopter utakat foglaltak Mexikóvárosban vagy Sao Paulóban, egy Audi pedig készen állt arra, hogy a felszállóhelyre illetve onnan elszállítsa őket. „Az ehhez hasonló szolgáltatások segítenek jobban megérteni az ügyfeleink igényeit. Ugyanis a jövőben ez számos, a városokban közlekedő embernek vonzó alternatíva lesz. A „Pop.Up Next” programnál folyamatosan vizsgáljuk, hogy műszaki szempontból hol vannak a határaink. A következő lépésben egy teljes méretű tanulmányt tesztelünk repülés és földi közlekedés közben.” - tett hozzá Dr. Martens.

Az Audi szintén támogatja az ingolstadti Városi Légi Mobilitás (Urban Air Mobility) repülő taxi projektjét. Ez a kezdeményezés tesztüzemeket bonyolít egy, az Audi gyártási helyszínén üzemelő repülő taxi működtetéséhez. Történik mindez egy, az Európai Unióval közös projekt részeként, az Európai Innovációs Partnerség intelligens városokat és közösségeket érintő programjának keretében. A projekt célja, hogy meggyőzze a nagyközönséget az új technológia előnyeiről és megválaszoljon minden olyan kérdést, amely az akkumulátortechnológia, a szabályozás, a tanúsítványok és az infrastruktúra kapcsán felmerül.

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.03.28
A HangZóna mai vendége Rusznák András igazságügyi járműszakértő. ..
2024.03.28
Új hajtáslánccal bővül a Lexus első dedikáltan akkumulátoros elektromosnak fejlesztett modellje, a....
2024.03.28
Négy új hajó siófoki felavatásával vette kezdetét a 178. balatoni hajózási szezon csütörtökön. ..
2024.03.28
Két kulcsfontosságú modelljükhöz is ráncfelvarrást mutatott be a Seat és további két modell kaphat....
2024.03.28
Második évtizede viselhetik a büszke jelzőt Győrben: az Audi Hungaria üzemelteti a világ legnagyobb....
2024.03.28
Az új Toyota Yaris a kifinomult technológia és a vezetési élmény legfrissebb példája, mely a hibrid....
2024.03.28
Az érintett útszakaszon forgalomkorlátozásra lehet számítani - írja a Katasztrófavédelem. ..
2024.03.28
Idén januártól elektromos Peugeot e-Partneren érkezik a segítség azokhoz a dél-ausztráliai....
2024.03.28
Dr. Szászi István, a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban volt a vendége a....
2024.03.28
A jelenlegi Fiat 500-as modellt nem tervezik átalakítani a júliusi szabályzások szerint, az EV-....