Pozsony

Új alkalmazást tesztelnek Szlovákiában, ami megkönnyíti az embereknek a vasúti közlekedést

2026.03.06.

A Szlovák Vasúttársaság (ZSSK) új, egyszerűbb jegyvásárlási módot tesztel a Fairtiq mobilalkalmazás segítségével. Az alkalmazás lényege, hogy az utasoknak nem kell előre jegyet vásárolniuk: elegendő az utazás elején bejelentkezni (check-in), a végén pedig kijelentkezni (check-out), az alkalmazás pedig automatikusan kiszámítja és levonja a viteldíjat - írja a parameter.sk.

Fotó: ZSSK

Az alkalmazás letöltése és regisztráció után a felhasználók beállítják fizetési módjukat, majd utazáskor egyetlen gombnyomással elindítják az utazást. A Fairtiq a telefon helyadatai és a menetrend alapján automatikusan rögzíti az útvonalat, beleértve az átszállásokat is, és az utazás végén kiszámítja a jegy árát. A szakértők szerint akkor sincs túlfizetés veszélye, ha a felhasználó elfelejti manuálisan lezárni az utazást, mert az alkalmazás felismeri, ha az utazás véget ért – számolt be róla a TV JOJ.

Az alkalmazás a ZSSK legtöbb belföldi vonatán használható, kivéve a határ menti szakaszokat. Ugyanakkor jelenleg nem teszi lehetővé helyjegyek, csoportos jegyek vagy első osztályú felár megvásárlását. A Fairtiq így egy alternatív, kényelmes jegyvásárlási lehetőséget kínál a hagyományos módszerek mellett.

A vasúttársaság már elindította a kísérleti projektet, és a következő fél év során gyűjti az utasok visszajelzéseit. Az eredmények alapján döntik el, hogy hosszú távon is bevezetik-e a rendszert

A Fairtiq alkalmazást először Svájcban vezették be, és mára több mint tíz éve használják különböző országokban. A tapasztalatok szerint az egyszerű működés miatt az utasok gyorsan megszokták, és pozitívan változott a véleményük a tömegközlekedési jegyvásárlásról.

 

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója