Ausztria

Csökkent a biciklilopások száma Ausztriában

2026.04.18.

Esinstadt/Kismartonban lopták el a legkevesebb biciklit tavaly, míg Salzburgban a legtöbbet. A bejelentett kerékpárlopások száma Bécsben tavaly 18,3 százalékkal csökkent 2024-hez képest. Ez a 2000-es évek legalacsonyabb értéke lett – jelenti az Osztrák Közlekedési Klub (VCÖ) - írja a volksgruppen.orf.at.

Ausztria-szerte a kerékpárlopások kétharmada a tartományi fővárosokban történt. Bécsben ugyan abszolút számokban a legtöbb kerékpárlopást jelentették, de a lakosságszámhoz viszonyítva Bécs a tartományi fővárosok összehasonlításában a negyedik legalacsonyabb értéket mutatja, 10 000 lakosra vetítve 29 kerékpárlopással.

Salzburg városában volt a legtöbb kerékpárlopás 10 000 lakosra vetítve (66), míg Eisenstadt/Kismartonban a legkevesebb (15). A VCÖ szerint figyelemre méltó, hogy a bejelentett kerékpárlopások száma nemcsak Bécsben, hanem Ausztria-szerte is csökkent.

Nagyon alacsony felderítési arány

A kerékpárlopások felderítési aránya 5,5 százalékkal nagyon alacsony. A VCÖ azt javasolja, hogy jegyezzék fel a kerékpár vázszámát, így a megtalált kerékpárt könnyebben átadhatják a jogos tulajdonosnak. Értékes vagy újabb kerékpárok esetében ajánlott a lopásbiztosítás. Ennek keretében az alkatrészek lopását is be kell vonni.

A kerékpárokat még rövid távollét esetén is le kell zárni, mégpedig úgy, hogy a vázat egy kerékpártámaszhoz rögzítik. Ezenkívül a gyorskioldókat biztonsági csavarokkal lehet kicserélni. Általánosságban a VCÖ azt is szorgalmazza, hogy növeljék a kerékpárparkolóhelyek számát, mivel ezek fontos szerepet játszanak a lopások megelőzésében.

 

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója