járműgyártás

Láthatatlan autógyár, és bizonytalan körvonalú járműipari beruházások

2015.06.19.

A BMW továbbra is csak „láthatatlan gyárral” lesz jelen hazánkban, a Tata és a Daimler járműipari beruházásairól még folynak a tárgyalások – válaszolta egy újságírói kérdésre Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Nemzeti Befektetési Ügynökség rendezvényén.

Hamarosan Magyarországra látogatnak a BMW vezetői – mondta Szijjártó Péter újságírói kérdésre a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) jelenleg is zajló tárgyalásaival kapcsolatban. Hozzátette: nem a létesítendő autógyár ügyében jönnek, hanem járműipari felsőoktatási együttműködés kialakítása érdekében.

Autószalont nyílt Indiában a Jaguar és a Land Rover gépkocsik árusítására. Közép-Európa felé tekintenek

Az indiai Tata konszern beruházási terveivel kapcsolatban emlékeztetett, hogy a közelmúltban Mumbayban tárgyalt a cég vezetőivel. Az biztosnak látszik, hogy a Tata Consulting – amely már jelen van hazánkban – bővíti tevékenységét, a Jaguar–Land Rover térségünkben létesítendő autógyáráról azonban nem árult el részleteket a külügyminiszter.

A Daimler (Mercedes) Kecskeméten hosszabb ideje tervezett gyárbővítésével kapcsolatban is csak azt erősítette meg, hogy folynak a tárgyalások a német cég vezetőivel. Arra az újságírói felvetésre, hogy az autóipari beruházásoknak már gátja lehet a képzett munkaerő hiánya, a tárcavezető emlékeztetett, hogy több egyetemen létesült vagy létesül a közeljövőben járműipari képzés, valamint a kabinet megduplázta a kutatás-fejlesztésre fordítható összeget, amelyből egyebek mellett tanműhelyeket finanszíroznak. (napigazdasag.hu)

 

 

Az oldal fő támogatója