támogatás

A Duna műanyagszennyezése ellen az Audi Hungaria támogatásával

2021.09.27.

Az Audi Hungaria, az Audi Környezetvédelmi Alapítvány és a CLEAR RIVERS együttműködésében egy újrahasznosított műanyagból előállított hulladékgyűjtő csapdát telepítettek a Duna vizére. A hulladékgyűjtő a jövőben havonta akár három köbméter felelőtlenül kidobott hulladékot gyűjt össze a Duna vizéből. A felfogott hulladékból elkülönítik a műanyagot, majd egy zárt körforgásban újrahasznosítják. A projekt keretében emellett képzések indításával hívják fel az emberek figyelmét a tiszta víz fontosságára.

„Az Audi Hungaria elkötelezett a környezet védelméért, ennek szellemében vállalatunk 2020 óta szén-dioxid semlegesen működik. Fenntarthatósági szerepvállalásunk a gyárterületünkön is túlmutat, ennek nagyszerű példája volt az erdőtelepítési projektünk Győr határában, valamint a mostani kezdeményezés a vizek védelmében, amelyhez büszkén csatlakoztunk. Fontosnak tartom, hogy ezekkel a projektekkel felhívjuk munkatársaink és a közvélemény figyelmét is a környezet megóvásának fontosságára”, mondta Alfons Dintner, az AUDI HUNGARIA Zrt. igazgatóságának elnöke.

A képen balról jobbra: Hankó Gergely, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének elnöke, Bodor Tibor, az ING Bank Magyarországi Fióktelepének vezérigazgatója, Dr. Baranya Sándor, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezetője, Désirée Bonis, a Holland Királyság budapesti nagykövete, Dr. Rüdiger Recknagel, az Audi Környezetvédelmi Alapítvány ügyvezető igazgatója, Ramon Knoester, a CLEAR RIVERS alapítója és Alfons Dintner, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke a Litter trap átadásán

A projekt keretében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem közelében telepítettek egy  hulladékcsapdát, azaz egy mobil műanyaghulladék-gyűjtő szigetet. A beépített biztonsági eszközök megakadályozzák a már összegyűjtött hulladék visszakerülését a folyóba, például erős széllökés esetén. A hagyományos hálóktól és szívórendszerektől ezt a szerkezetet az különbözteti meg, hogy a külső falak intelligens kialakításának köszönhetően nem avatkozik be a folyó, mint élettér működésébe. Ez biztosítja, hogy a halak és a folyó más élőlényei ne kerüljenek a gyűjtőmedencébe, hanem alatta elúszhassanak.

Az Audi Környezetvédelmi Alapítvány immár 2018 óta folytat együttműködést a holland CLEAR RIVERS nonprofit szervezettel. Az együttműködés középpontjában a nyílt vizek világszinten tapasztalható műanyagszennyezése elleni innovatív megoldások állnak, valamint további cél, hogy az emberek figyelmét ráirányítsák a felelőtlenül eldobott hulladék környezetre gyakorolt káros hatásaira.

Rüdiger Recknagel, az Audi Környezetvédelmi Alapítvány ügyvezető igazgatója hangsúlyozta: „Partnereinkkel elkötelezettek vagyunk a környezetünk védelméért. A rotterdami Rijnhaven kikötőben és a brüsszeli Charleroi csatornában sikeresen telepített hulladékcsapdákat követően  a legújabb budapesti, dunai hulladékcsapdánkkal egy további európai helyszínre számíthatunk a vizek szennyezése elleni küzdelemben. Az óceánban található műanyag 90%-át a folyók szállítják oda. Ezért tekintjük alapítványunk fő küldetésének a műanyagszennyezés megakadályozását.”

A képen balról jobbra: Dr. Rüdiger Recknagel, az Audi Környezetvédelmi Alapítvány ügyvezető igazgatója, Désirée Bonis, a Holland Királyság budapesti nagykövete, Ramon Knoester, a CLEAR RIVERS alapítója és Alfons Dintner, az Audi Hungaria igazatóságának elnöke a Litter trap átadásán. Fotók: Audi

A CLEAR RIVERS nem csupán a felelőtlenül eldobott és vizekbe jutott hulladék összegyűjtése mellett elkötelezett, hanem célul tűzte ki, hogy egy zárt körforgást kialakítva a műanyagot kiválogassa, újrahasznosítsa majd minőségének javításával egy új életet adjon a műanyagnak. Ennek köszönhetően az összegyűjtött hulladékból növényekkel beültethető padok készíthetőek, amelyeket már több Audi gyártótelephelyen felállítottak. Ramon Knoester, a CLEAR RIVERS alapítója hozzátette: „Tevékenységünk során nem csupán Clean up projekteket valósítunk meg, hanem akcióinkkal és előadásainkkal szeretnénk felhívni a figyelmet a vizeket érintő műanyaghulladék problémájára, valamint a környezet iránti felelősségünkre.”

Az Audi Hungaria a Mission:Zero célkitűzés jegyében számos fenntarthatósági intézkedést valósít meg. A vállalat hőenergiaszükségletének több mint 75 százalékát geotermikus energiával fedezi, emellett a tavalyi évben helyezték üzembe a vállalat területén Európa legnagyobb, tetőn kialakított napelemparkját. Röviddel ezelőtt indult az Aluminium Closed Loop projekt az Audi Hungariánál, amely az alumínium körforgásba kapcsolásával jelentős mennyiségű erőforrásmegtakarítást eredményez és tovább csökkenti a vállalat ökológiai lábnyomát. A fenntarthatóság érdekében tett intézkedések eredményeként az Audi Hungaria 2020 óta karbonsemlegesen működik.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.05.02
A Székesfehérvári Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki közel 10 km-en át....
2024.05.02
A Tesla megkezdi a Cyber Odyssey körutat Európában, melynek keretében sok országban, így nálunk is....
2024.05.02
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy 38 éves férfival szemben, aki a korábbi közlekedési....
2024.05.02
És van rá logikus magyarázat.   ..
2024.05.01
Az autó egyik legfontosabb adata az ára. Szélsőségesen eltérhet, kétezer forinttól százmillió....
2024.05.01
A BMW Múzeum részletekbe menően felújította előcsarnokát. Az elsődleges cél egy olyan modern,....
2024.05.01
A Ye sorozat három új modelljét egyszerre tervezik bemutatni ..
2024.05.01
- Oroszországban 161 ezer személygépkocsit gyártottak az idei első negyedévben, 81,3 százalékkal....
2024.05.01
Minden idők legszorosabb horvát WRC futamát élhettük át idén, ugyanakkor az új szabályrendszer is....
2024.05.01
- A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma tavaly 20 százalékkal, 14,6 millióra nőtt, így....