hidrogén

Hidrogén üzemanyagcellás tanulmány a Toyotától

2017.11.08.

Az abszolút zöld, zéró emissziós hidrogén üzemanyagcellás technológiát jegyző Toyota, amely Mirai néven már a melléktermékként csupán tiszta vizet kibocsátó technológiával hajtott személyautót, emellett targoncát, kamiont, és SORA néven buszt is kínál, újabb hidrogén üzemanyagcellás tanulmányt leplezett le a Tokiói Autószalonon. A Fine-Comfort Ride elnevezésű tanulmányautó a technológiában rejlő újabb lehetőségeket mutatja be.

A Toyota Tokióban a SORA hidrogén üzemanyagcellás busz leleplezése után bemutatta Fine-Comfort Ride nevű üzemanyagcellás tanulmányautóját is, amit készítői egy alacsony széndioxid-kibocsátású társadalomban képzeltek el, amely fejlett módon hasznosítja a hidrogént és a megújuló energiát.



A Fine-Comfort Ride nemcsak azért érdekes, mert egy prémium minőségű jármű, hanem azért is, mert jól variálható kialakítása egyedinek számít az elektromos hajtású járművek közt. A Fine-Comfort Ride fejlesztése során a Toyota arra törekedett, hogy új lehetőségeket tárjon fel az FCV-hajtás területén. Az autó rendkívül környezetbarát, hiszen működése közben sem széndioxidot, sem más szennyező anyagot nem bocsát ki, és bár csupán három percbe telik a feltankolása, mégis szokatlanul hosszú távolságot képes megtenni egyetlen feltöltéssel.



Külső

A gyémánt formájú utastér hátrafelé keskenyedik, ám a kabin elejétől a közepéig tartó szakasz a jármű legszélesebb és legmagasabb része; ez a forma egyrészt maximális helykínálatot teremt a második üléssorban, másrészt pedig kifejezetten áramvonalas. Az autó rendkívül rugalmasan alakítható, hiszen a motorok a kerékagyban kaptak helyet. A kerekek a karosszéria sarkaiba kerültek, ami remek menetstabilitást biztosít, emellett pedig a kerekek zaja hatásosan szigetelhető el az utastértől.



Utastér

A „kényelmes öltözködés” „avagy kényelembe burkolva” koncepció alapján épített autó jóval több, mint egyszerű közlekedési eszköz, így az utasok helyváltoztatása sem egyszerűen csak egy utazás. A Segéd funkció és az érintésvezérlésű kijelzők egy olyan cockpitben kaptak helyet, ami körülöleli a vezetőt és az első utast. A rendkívül sok irányban állítható ülésekben helyet foglaló utasok a kijelzők révén akadálytalanul hozzájuthatnak az információkhoz. Az ülések elrendezése sokféleképpen változtatható, így a Fine-Comfort Ride mindig tökéletesen kiszolgálja utasai igényeit – akár egyéni térre, akár intenzív kommunikációra vágynak.



Az üzemanyagcellák előnyei

A Fine-Comfort Ride halkan és simán fut, és a hidrogén üzemanyagcella bőséges mennyiségű áramot termel az utastér számos elektromos berendezésének működtetéséhez. Az autó hatótávolsága mintegy 1000 km.

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.05.13
- A zöld rendszámmal Magyarországon forgalomba helyezett gépkocsik száma 2024. április végére....
2024.05.13
- Sávot és irányt is tévesztett az a lengyel kamionos, aki néhány kilométer hosszan szemben haladt....
2024.05.13
A Datahouse adatai szerint 2024 első három hónapjában 37 ezer 506 új személygépkocsit és....
2024.05.13
Nagy Norbert címvédőként diadalmaskodott az autós gyorsasági hegyi Európa-bajnokság idei második....
2024.05.13
Különlegesen kifinomult V8-as szívómotorral, karbon motorháztetővel és egyedi díszítésekkel láttak....
2024.05.13
A III. kerületi rendőrök közúti ellenőrzésén akadt fenn az a motoros, aki büntetőpontokat és....
2024.05.13
Az autók belső terének 99%-a rákkeltő anyagokat tartalmaz.   ..
2024.05.13
Karambol törént ma kora reggel Balatonfőkajárnál, a 710-es főút érintett szakaszát teljes....
2024.05.12
A nyolcszoros világbajnok 7,9 másodperccel előzte meg a Hyundai versenyzőjét, Ott Tänakot. ..
2024.05.12
A MÁV-Start a vakáció előtt már egy hónappal, május 13-tól az előszezoni menetrend szerint,....