Opel

Leváltja az esztergomi Agilát az Opel

2014.09.11.

A Suzukinál gyártott miniautó utóda, a jövő tavasszal bemutatkozó Karl már GM-fejlesztés lesz.

A Karl típusnévvel a cégalapító Adam Opel fiáról emlékezik meg a rüsselsheimi autógyártó. Nagy-Britanniában az autót Vauxhall Viva néven fogják forgalmazni, amivel a Vauxhall az 1963 és 1979 között 1,5 millió példányban gyártott kisautójának a nevét hozza vissza. 

Csak egyféle, ötajtós karosszériával árulják majd a Karlt, az egyetlen ízelítőnek szánt kép alapján a formaterv egyszerűnek és letisztultnak ígérkezik, a padlólemez a még be sem mutatott új Chevrolet Sparkból származik A motorkínálat az Adamból és a Corsából ismerős benzines és dízel erőforrásokból áll majd, a csúcsot a Szentgotthárdon készülő egyliteres, 115 lóerős és 166 Nm nyomatékú háromhengeres benzines turbómotor jelenti majd.

A Karl az Esztergomban, a Suzukinál készült Agilát – ami a Suzuki Splash ikertestvére volt – váltja le a palettán, az Adam és az új Corsa közötti rést fogja betölteni. Méretben a Corsához, árban az Adamhez lesz közelebb, így közvetlen konkurenciát jelent majd a Dacia Sanderónak. Nem lesz házon belüli kannibalizmus, mert az Adam megmarad divatos mininek sokféle opcióval és bátor dizájnnal, a Karl viszont konzervatívabb megjelenésűnek, praktikusabbnak, és tágasabbnak ígérkezik. Az új miniautó 2015 márciusában, a Genfi Autószalonon debütál majd, az értékesítése 2015 közepén veszi kezdetét.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.26
Tizenegy gépkocsi ütközött pénteken Romániában, a Craiova és Pitesti közötti gyorsforgalmi úton. A....
2025.12.26
Szépségkirálynő és sztárfocista reklámozta, de hiába. ..
2025.12.26
Akadálymentes peron épül a budapesti Keleti pályaudvaron - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport....
2025.12.26
Egy tanulmány szerint a szülők 73%-a menetiránynak megfelelően fordítja gyermeke autósülését,....
2025.12.26
A rangos AUTOBEST az autóipar legfontosabb idei innovációit, kimagasló teljesítményeit és....
2025.12.26
Bár egy versenyt ki kellett hagynia, mégis sikerült megismételnie a bravúrt: Gilyén Krisztián  (....
2025.12.26
Baleset történt a 7-es főúton, árokba hajtott egy autó – jelentette az Országos Katasztrófavédelmi....
2025.12.26
A Leapmotor a 2026-os Brüsszeli Autószalonra időzíti a B03X európai premierjét, a B05 modell belső....
2025.12.26
Egyesek számára a tél a meghittséget és a kalandokat jelenti: sítúrákat, téli tájakat és kandalló....
2025.12.26
A BMW Group utazáselemzéssel, gamifikációval és CO2-tudatos járműtöltéssel látványosan hatékonyabb....