gyilkos

Tárnoki gyilkosság: az AUTOVADASZ.EU szerepe a gyilkos elfogásában

2014.02.04.

A január 30-án a Zsaru magazinban megjelent „Bebetonozott Szerelem” című írás részletesen bemutatja azt, hogy miként találta meg a rendőrség a tárnoki gyilkost. A témában ez az első olyan cikk, amely nem a bulvár elemekre épít, tényszerűen, szakszerűen írja le a tárnoki tragédia történtét és a nyomozás menetét. Ezért elismerés a cikk írójának Végh Attilának és a fotóriporternek Bartalus Laurának.

Ugyanakkor egy apró, ámde a mi szempontunkból nézve fontos momentum kimaradt a cikkből, ezt szeretném az olvasóinkkal megosztani. Mint a Zsaru magazinban olvasható, „a nyomozásban sokat segített egy tatabányai férfi bejelentése”.  A gyilkos ugyanis tavaly áprilisban ettől a férfitól bérelt egy garázst, melyben elrejtette az elhunyt nő által használt Hyundai Tucson 2.0 CRDI típusú terepjárót. Az autó és a hölgy eltűnéséről bejelentést tett az AUTOVADASZ.EU weboldalon is az egyik hozzátartozó, így az autó adatai megjelentek a facebook oldalainkon, a mobiltelefonos alkalmazásunkban és a netes adatbázisunkban is. A gépjármű adatainak a felsorolása után a következő megjegyzés szerepelt:

 „Kedves Autóvadászok! Az fenti gépkocsit nem ellopták, hanem ELTÜNT a volt feleségemmel együtt 2013.04.15.-én Vasárnap Százhalombattáról. Az eltűnést az Érdi kapitányságon jelentettem be, a gépjármű jelenleg is körözés alatt van. Bízom benne ha a kocsi előkerülne, fény derülne arra is hova tűnhetett vele együtt a volt párom. Első sorban Pest megyében keressük, de bárhol lehet :-( Segítségüket köszönöm!”

A Zsaru magazinból tudjuk, hogy a bérlő elmaradt a garázs bérleti díjának a kifizetésével, „ezért a tulajdonos megnézte a tárolót és egy poros gépkocsit talált benne”. Az egyik hozzátartozótól tudjuk, hogy ezek után a garázs tulajdonosa begépelte az AUTOVADASZ.EU weboldal keresőjébe az autó rendszámát és a rendszer jelezte, hogy az autó körözés alatt áll, majd olvasható volt a fent leírt megjegyzés is.

A kapott információk birtokában a garázs tulajdonosa értesítette a rendőrséget.

Az elfogás utáni napokban a következő levelet kaptuk a tragikus körülmények között elhunyt hölgy egyik hozzátartozójától:

„Kedves Laci!

Szeretném jelezni, hogy az általam tavaly bejelentett KXB-294 frsz. gépkocsi meglett.

Nélkületek ez nem sikerülhetett volna!!!

Köszönjük!”

 

Vezda László

AUTOVADASZ.EU

 

 

Forrás: 
AUTOVADASZ.EU

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.15
115 évvel ezelőtt, 1910. augusztus 1-én a ma Horvátországhoz, akkoriban a Magyar Királyság Zágráb....
2025.12.15
A mobilitási technológiák területén globális vezetőnek számító LG Electronics (LG) a 2026-os CES....
2025.12.15
A Pirelli mérnökei két új, nagy teljesítményű abroncsot mutattak be, amelyeket kifejezetten a....
2025.12.15
Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács hétfőn Budapesten, testület egyebek mellett....
2025.12.15
Együttműködési megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetem és a BYD Auto Hungary Kft., amely új....
2025.12.15
Kartellezés miatt bírságolta meg a Rombat SA román autóipari céget az Európai Bizottság - írta az....
2025.12.15
A politikusasszony első új autója volt az 1991-es Supra 2.5 GT Twin-Turbo Limited, amelyet ma már....
2025.12.15
Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és....
2025.12.15
A Toyota Európa kínálatában jelenleg 3 plug-in hibrid elektromos (C-HR, RAV4, Prius) és 6....
2025.12.15
A járműkommunikáció jövője már láthatáron van, de a világ nagy része még nem áll készen a teljes....