Az Európai Parlament szerdán Strasbourgban megszavazta azt a tervezetet, miszerint 2015 októberétől minden, az unióban forgalmazott személyautóba és kisteherautóba be kell szerelni a balesetek alkalmával a mentőket automatikusan értesítő "e-segélyhívókat".
A magyarországi közlekedésbiztonsági helyzet markáns javulása a 90-es évek után, amikor alig tíz év alatt a felére esett vissza a közúti balesetben életüket vesztett áldozatok száma 2008-ig váratott magára. Akkor, az azóta objektív felelősségként elhíresült jogszabályi változások eredményeként...