vespa elettrica

Októberben repül ki az első elektromos Darázs

2018.09.17.

Az olasz Piaggio Csoport „forradalmi döntésről” számolt be a napokban: kirepül az első árammal hajtott Darázs, vagyis elindul a Vespa elettrica motor gyártása. Az indító sorozat darabjait online lehet majd megrendelni októbertől - írja az autobild.es spanyol nyelvű szakportál.

A 100 százalékban elektromos meghajtású Vespa motor gyártásának megkezdését történelmi jelentőségű döntésként harangozta be a nagy múltú olasz cég. Emblematikus eseményről van szó egy olyan robogó esetében, amely formájával, hangjával és megjelenésével az olasz városi életmód, a „dolce vita” egyik emblematikus tárgyává vált az idők során.

Ezek után nem csoda, ha a "Vespa elettrica" lett az a modell, amelynek megjelenése 2018 utolsó harmadának egyik legnagyobb érdeklődéssel várt piaci eseménye lesz. Annyit az előzetes felmérésekből már most tudni: a márka rajongói között nagy a verseny, hogy megszerezhessék és a garázsukban tudhassák végre az első kiguruló példányok valamelyikét. A tapasztalat szerint az első sorozat minden darabja az alapár akár többszörösét érheti majd néhány év múlva a gyűjtői piacon.

A nagy pillanatra azonban még októberig várni kell. A Vespa marketing-megfontolásokból tette erre az időpontra a piaci bevezetés kezdetét. Ráadásul a foglalásokat kizárólag interneten keresztül lehet megtenni. Ennek oka az a fiatalokat megcélzó imázs-koncepció, amit az olasz cég az elektromos robogó bevezetésével közvetíteni akar a fogyasztók felé. 

Az online-ügyintézés mellett a Vespa ellettricához új, modern finanszírozási formákat is társítanak, amelyeket aztán ki akarnak terjeszteni a cég egyéb termékeinek forgalmazására.

A „elektromos darázs” bevezető áráról egyelőre nincsenek pontos információk. Ezzel kapcsolatban csak a Piaggio közleményére támaszkodhatunk, amely úgy fogalmaz: „Az ár lesz összhangban a Vespa jelenleg forgalmazott, magas minőségű csúcstermékeinek árképzésével”.

Októbertől kezdődően tehát folyamatosan, de fokozatosan kerül majd a piacra az elektomos Vespa, amelynek fogyasztói kampánya novemberben éri majd el csúcspontját. A marketing-stratégia célja, hogy az elektromos meghajtású Vespa nagy debütje egybeessen a Milánói Motorszalon, az EICMA 2018 időpontjával, ami  valószínűleg a legfontosabb világesemény a motorkerékpár-gyártók és rajongók számára  az európai kontinensen. 

Az Egyesült Államokban és Ázsiában 2019-ben kezdődik majd a Vespa elettrica forgalmazása.

Az elektromos Vespa egyébként csak aperitív abban a széles kínálatban, amellyel a nagy olasz járműgyártó a következő években elő akar állni. A Vespa elettricát új generációs elektromos motorkerékpárok követik majd annak érdekében, hogy a cég és termékei a lehető legjobban alkalmazkodjanak a közeljövő kihívásaihoz.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.25
Kevés értékesebb erény van az autóiparban a következetes megbízhatóságnál. A Toyota 2025-ben immár....
2026.02.25
Február 3-án a Lamborghini Kairóban hivatalosan is megnyitotta új szalonját, ahol luxusmárkáit....
2026.02.25
Tavaszi karbantartás miatt március 7-én és 8-án, valamint március 28-án és 29-én szünetelni fog a....
2026.02.25
Megújult formában várja a motorosokat 2026-ban a Honda egyre népszerűbb, folyamatosan fejlődő....
2026.02.25
A dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér futópálya-felújítása miatt április közepétől június közepéig a....
2026.02.25
Az EU félidős jelentése előrelépést mutat – az ETSC szerint viszont a döntések iránya most dől el:....
2026.02.25
Visszafogott optimizmus jellemezte a magyar lízingpiacot 2025-ben: mind a kihelyezések összege,....
2026.02.25
A Bosch új funkciója kényelmesebbé teszi a fékezéseket. A technológia sima, rázkódásmentes....
2026.02.25
A hátunkon és a derekunkon túl más testrészünk komfortjáról is gondoskodna a Mercedes. ..
2026.02.25
Újabb kínai márka jelenik meg a magyarországi újautó-piacon: a Geely modellek értékesítése a tervek....