ittas vezetés

Egy hét alatt kétszer kapták el: ittasan vezetett, jogosítvány nélkül

2020.05.06.

Egy 36 éves tolnai férfi kedden ittasan okozott anyagi káros balesetet, vasárnap pedig élettársa autóját vitte el valószínűleg engedély nélkül, a szonda akkor is pozitív értéket mutatott. Ráadásul a sofőr sosem rendelkezett vezetői engedéllyel - írja a police.hu.

Az első eset április 28-án történt a 6-os számú főúton, Fadd térségében. Egy kisteherautó vezetője hátulról nekiütközött egy előtte forgalmi okból lassító másik gépkocsinak. A helyszíni intézkedés során kiderült, hogy a férfi ittas volt, amikor a balesetet okozta. Ellene a Szekszárdi Rendőrkapitányságon ittas járművezetés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást, és az elkövetett szabálysértések miatt is feljelentették.

Ezt követően, 2020. május 3-án az esti órákban, a kedden ittasan balesetet okozó 36 éves tolnai lakost a 6234-es – Tengelic-Szőlőhegy – bekötőúton igazoltatták. A férfinél alkoholteszteres ellenőrzést is végeztek, mely ismét pozitív értéket mutatott. Az intézkedés során kiderült, hogy a férfinak nincsen vezetői engedélye, és az általa vezetett kocsit is feltehetően tulajdonosának engedélye nélkül vezette. A paksi rendőrök a 36 éves sofőrrel szemben ittas járművezetés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást, az általa elkövetett szabálysértések miatt szabálysértési eljárást kezdeményeztek. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.01
A brit prémiumgyártó új különkiadással tiszteleg az 1965-ös Monte Carlo Rali ikonikus győztese....
2026.03.01
Hamarosan indul a kerékpáros szezon, ezért összegyűjtöttünk néhány gyakori hibát, amelyet sok szülő....
2026.03.01
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem két hallgatója tartóztatott fel egy rendőrök elől menekülő, ittas,....
2026.03.01
A közel-keleti helyzet eszkalálódása miatt a Wizz Air azonnali hatállyal felfüggesztette minden....
2026.03.01
A BMW vezérigazgatója is csatlakozik a kancellár üzleti csoportjához, akik együttműködés reményében....
2026.02.28
Az Audi 2026-ban egy igazán különleges évfordulót ünnepel: az öthengeres motorja 50. születésnapját....
2026.02.28
A városi közlekedéssel kapcsolatos kérdésekről egyeztettek önkormányzatok és közlekedési társaságok....
2026.02.28
A Volkswagen idén ünnepli a Golf GTI születésének 50. évfordulóját, és a jubileum alkalmából újra....
2026.02.28
A kínai autómárka a Stellantis kiterjedt márkakereskedői hálózatába integrálódva gyors ütemben....
2026.02.28
A Gran Turismo 7 játékszoftvert fejlesztő Polyphony Digitallal való együttműködés keretében a kínai....