Hétfőről csütörtökre halasztották a világ legnagyobb olajexportáló országait tömörítő OPEC+ csoport videokonferenciáját a termeléscsökkentésről, mivel a világ két legnagyobb olajtermelője, Szaúd-Arábia és Oroszország egyelőre egymást hibáztatja az olajár elmúlt hetekben tapasztalt zuhanásáért...
Meredeken, csaknem harmadával négyéves mélypontra csökkent a kőolaj világpiaci ára hétfőn a határidős jegyzésekben annak nyomán, hogy Szaúd-Arábia bejelentette, áprilistól hordónként 6-8 dollárral csökkenti minden nyersolajtermékének árát és napi 10 millió hordó fölé emeli kitermelését.
- A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamai nagyjából 100 százalékra teljesítették a kitermeléscsökkentési megállapodásban vállalt kötelezettségeiket májusban - derült ki az OPEC májusi jelentéséből, amelyben egyúttal arra figyelmeztettek, hogy az olajpiacok egyensúlyának...
- Másfél éves csúcsra emelkedett hétfőn a kőolaj világpiaci ára, az amerikai államkötvények hozama pedig több mint kétéves magasságba kúszott fel hétfőn, köszönhetően annak, hogy a világ legnagyobb kőolajkitermelő országai 2001 óta először megállapodásra jutottak a kitermelés csökkentéséről....
- Csaknem 13 dollárral csökkent az Urals típusú orosz nyersolaj hordónkénti átlagára az idei első tíz hónapban éves összevetésben. Az orosz gazdaságfejlesztési minisztérium azzal számol, hogy idén az Urals átlagára 41-42 dollár lesz.
- Oroszország havi összevetésben 11,9 dollárral, tonnánként 91,90 dollárra emeli a kivitelre szánt kőolaj vámját októbertől az egy hónappal korábbi 80 dollárról a kőolaj drágulása miatt - közölte az orosz pénzügyminisztérium.
- Nem született megállapodás a kőolajkitermelő országok vasárnap Dohában tartott találkozóján a termelés befagyasztásáról - közölte a nigériai és az ecuadori olajipari miniszter.
Ismét esett az olajár a túltermelési aggodalmak miatt, miután Irán egyértelművé tette, hogy termelése növelésére törekszik és nem kíván részt venni a nagy olajtermelők termelésbefagyasztó megállapodásában.
- Emelkedett az OPEC olajtermelése januárban, különösen az iráni termelés bővülésének hatására, de több kőolajat bányászott Szaúd-Arábia és Irak is.
Az olajcég tavalyi profitja 13 éve legalacsonyabb, mindössze 4,6 milliárd dollár lett - 2014 nyara óta pedig több mint 70 százalékkal lett olcsóbb az energiahordozó.