sport

130 milliárdért eladó a Caterham

2014.05.26.

A brit sportkocsigyártóért 130 milliárd forintnak megfelelő összeget kérnek, az árban benne van a Forma-1-es csapat is.

A Caterham Group tulajdonosa, Tony Fernandes úgy döntött, hogy megválik autós érdekeltségétől. Az Air Asia vezérigazgatója és a Queenspark Rangers angol futballklub többségi tulajdonosa egyben szeretné értékesíteni a Caterham-cégcsoportot, amelynek legértékesebb része az utcai sportautókat gyártó részleg és a története során még egyetlen pontot sem szerzett Forma-1-es csapat.

Fernandes 589 millió dollárt, azaz átszámítva 130 milliárd forintot két a Caterhamért. Az autógyártón és a Forma-1-es csapaton kívül a Caterham-csoporthoz tartozik még a Caterham Composites és a Caterham Technology and Innovation is.

Elképzelhető, hogy Fernandes döntéséhez hozzájárult, hogy pár hónapja lefújták a Renault és a Caterham közös vállalkozását, amelynek keretében együtt fejlesztettek volna ki egy sportautót, amelyet Alpine és Caterham márkanéven hoztak volna forgalomba. A Caterham önálló alkotása, az AeroSeven tanulmány (képünkön) sem kapott túl jó visszajelzéseket a piacról, a potenciális vásárlójelöltek elsősorban a dizájnt kifogásolták. emiatt áttervezik a modellt, ami természetesen késlelteti a piaci bevezetést.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.15
A Toyota Európa kínálatában jelenleg 3 plug-in hibrid elektromos (C-HR, RAV4, Prius) és 6....
2025.12.15
A járműkommunikáció jövője már láthatáron van, de a világ nagy része még nem áll készen a teljes....
2025.12.15
Vincze Péter, a Rába Jármű Kft. ügyvezetője és a Rába Fejlesztési Intézet vezetője 2025. november....
2025.12.15
Személyesen látogatott el a győri Széchenyi István Egyetemre Kapu Tibor kutatóűrhajós és kiképzett....
2025.12.15
Péntek este szolgálatba álltak az első csendőrjárőrök. Kettő Malackán (Malacky), egy Bánovce nad....
2025.12.15
Nyolcvankilenc rendőr vett részt az országos szintű műveletben a hétvégén. Összesen körülbelül 830....
2025.12.14
Megkezdte működését a hétvégén Európa leghosszabb kabinos felvonója Párizs délkeleti elővárosi....
2025.12.14
Kellene egy jó 6-os! A mérleg: kettőből semmi, siralmas állapotok ..
2025.12.14
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Kötelesség.  ..
2025.12.14
A teljesen elektromos gépkocsi több mint 700 km-es hatótávolsággal rendelkezik ..