Autós Nagykoalíció
A Napi Gazdaság hétfői számában az Autoszektor.hu alapítója azt mondta, hogy szerinte megvan ehhez a politikai akarat, így akár az ősszel már megszülethet a szükséges jogszabály. Az egységes járműtörténeti adatbázis többek között tartalmazná az aktuális kilométeróra-nyilvántartást, ami az eddigi tapasztalatok szerint megfelelően működik, azonban jelenleg az adatok csak tulajdonosváltás és műszaki vizsga esetén frissülnek. A hatékonyság növelése érdekében szükség volna az adatok gyakoribb frissítésére, mivel jelenleg 2-3 év is eltelhet két feltöltés között.
A használtautó-kereskedelem kifehérítését célzó járműtörténet nyilvántartási adatbázis szerkezetét, tartalmát a jogalkotóval egyeztetve az Autós Nagykoalíció, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete és a Magyar Biztosítók Szövetsége együtt dolgozta ki.
A járműtörténeti adatbázisban arról is lennének információk, hogy mikor milyen szervizben járt az autó. Knezsik István szerint az adatbázist évente százezernél is többször használhatnák az emberek, hiszen a használtautó-adásvételek száma jóval meghaladja az évi százezret.