elektromos autó

23 millió forintért 805 elektromos kilométert ígér a Tesla rivális Lucid Air

2021.02.23.
A Tesla riválisa, a Lucid Motors tőzsdére megy, miután egyesül a tőzsdén már jegyzett Churchill Capital IV céggel, amellyel közös piaci tőkeértéke 11,75 milliárd dollár lesz.
A Financial Times kedden arról írt, hogy a kaliforniai székhelyű, startup cégként kezdő Lucid többségi tulajdonosa jelenleg a szaúdi szuverén vagyonalap (PIF).
 
A még 2007-ben, Atieva néven, egy volt Tesla-vezető által alapított Lucit Motors cégnek jelenleg mintegy 2 ezer alkalmazottja van, és arizonai üzemének a bővítésére fordítja a részvénykibocsátás révén keletkező forrást. Ezen felül összesen mintegy 2,5 milliárd dollárt nyújt a szaúdi szuverén vagyonalap, az amerikai BlackRock befektetési társaság és a Fidelity alapkezelő a fejlesztéshez.
 
A Lucid és a Churchill egyesülésével létrejövő cég vezérigazgatója és vezető technológiai igazgatója az a Peter Rawlinson marad, aki a Lotus és a Tesla egyik vezetője volt. Ő volt a Tesla Model S főmérnöke is. A Lucidnál talált munkát a Tesla több más vezetője is, köztük Eric Bach, a Tesla egykori mérnöki irodájának igazgatója, vagy Peter Hochholdinger, aki három éven át a Tesla termelésért felelős alelnöke volt.
 
A Lucid bejelentette, hogy arizonai gyárában a korábban tervezett tavasz helyett a második fél évben kezdi gyártani és értékesíteni Észak-Amerikában a Lucid Air luxus szedánt, amelynek a kezdő ára 77 ezer 400 dollár (mintegy 22,9 millió forint) lesz és egy töltéssel 805 kilométert képes megtenni. A járműgyártó 2022-ben 20 ezer autó kiszállítását tervezi, amit 2026-ra évi 251 ezerre növel és addigra bővíti a termékkínálatot is.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.10
 Egy család reggel 7:00-kor akart Dél-Olaszországba repülni - de a gép csak este 10:15-kor szállt....
2026.08.09
Igazi Gentleman Driver, mert a baszk Hispano Suiza-nál nem multi méretű képernyők dominálnak, az....
2026.08.09
Meghalt egy 65 éves nő abban a balesetben, amely a 12-es úton, Vác és Verőce között történt....
2026.08.09
Itt vannak az első autók, levegő nélküli gumiabronccsal.   ..
2026.08.09
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Autó grill funkcióval. ..
2026.08.09
Dübörög a nyári szezon, sokan indulnak akár jócskán ezer kilométeres távolságban lévő nyaralási....
2026.08.09
Az eredeti MINI JCW tartozékok még sportosabb és minden korábbinál egyedibb köntösbe öltöztetik az....
2026.08.09
Sűrített járatokkal készül a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a Sziget Fesztiválra - közölte a....
2026.08.09
Letért az úttestről és árokba borult egy személykocsi az M1-es autópálya országhatár felé vezető....
2026.08.09
A száguldozás és a védőfelszerelés hiánya mellett az elektromos rollerek kialakítása is fontos....