gyorshajtás

30-as zónában 49-el tekert a kerékpáros - megúszta

2025.04.25.

Elkaptak egy kerékpárost, aki Berlinben 49 kilométeres óránkénti sebességgel száguldott egy 30 kilométer/órás zónában. A berlini rendőrség ezt a Threads platformon közölte, és közzétett egy fotót is – írja az auto-motor-und-sport.de.



 

 

Fotó: Berlini rendőrség

A képen egy sisakot viselő versenykerékpáros látható egy kétsávos út bal sávjában. Néhány méterrel mögötte egy autó halad. A rendőrség humorosan kommentálta a posztot, rámutatva, hogy egy ilyen "a Tour de France-ra jelölt bizonyítvány" körülbelül 70 euróba kerülhet.

Ebben az esetben nincs szankció – de alapvetően lehetséges

Jogilag a kérdéses kerékpárost ebben a konkrét esetben nem sújtják szankciók. A berlini rendőrség szóvivője a Tagesspiegel érdeklődésére kifejtette, hogy nem fognak bírságot kiszabni. Az indokok szerint a kerékpárost nem lehetett azonosítani, mivel a kerékpárokon nincs rendszám. Továbbá a közösségi média kommentjét ironikusnak kell értelmezni.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.23
Hiába a szűnni nem akaró suv-mánia, az e-autók térhódítása, mégis a jó öreg benzines-dízeles Skoda....
2026.05.23
A zászlósjajó, két hónapja Magyarországon is elérhető Geely márkán túl egyebek mellett a Volvo,....
2026.05.23
Év végén debütál a robusztus-avantgárd modell.   ..
2026.05.23
Az autóipar tele van legendákkal elpusztíthatatlan Toyotákról, de néha felbukkan egy történet,....
2026.05.23
 A modális megoszlást évente használják a bécsi mobilitási viselkedés dokumentálására. Míg a....
2026.05.23
Szenzációs magyar sikerrel zárult a horvátországi Kastelában rendezett nyílt ILCA 6 kontinensviadal....
2026.05.23
Egy kétségbeesett édesanya rohant be a csetneki (Štítnik) rendőrőrsre Szlovákiában, miután 22....
2026.05.23
A Bridgestone prémium gumiabroncsokat és a fenntartható mobilitási megoldásokat fejlesztő vállalat....
2026.05.23
Egy új korszak GTI-je: Ötven évvel az első GTI bemutatkozása után a Volkswagen most bemutatja az....
2026.05.23
A német autógyártóknak a 2026-os év jelentős értékesítési visszaeséssel kezdődött. Mind a BMW, mind....