gyorshajtás

50 helyett 117 kilométeres sebességgel közlekedett

2020.06.12.

Az egyik személyautó vezetője több mint 70 km/órával lépte túl a megengedett sebességhatárt, a másik lakott területen ment 117-el.

A Csongrád-Csanád megyei rendőrök folyamatosan ellenőrzik a sebességhatárok betartását a közlekedésbiztonság javítása, illetve a szabálytalankodók kiszűrése érdekében. A rendőrök a napokban sebességmérést végeztek az 5-ös és az 55-ös számú főúton. Ez idő alatt 17 szabálytalankodóról készült képfelvétel, közülük többen jelentősen túllépték a megengedett sebességhatárt. Volt olyan gépjárművezető, aki 90 helyett 163 km/órával hajtott. A sofőrrel szemben az egyenruhások közigazgatási bírságot szabtak ki.
 
Az akció során a rendőrök három motorossal szemben is intézkedtek, mert járműveikkel rendszámtábla nélkül közlekedtek, azok nem voltak forgalomba helyezve. Ismételten felhívjuk a járművezetők figyelmét, hogy a sebességtúllépés potenciális balesetveszélyt hordoz magában, ezért kérjük, hogy minden esetben tartsák be az előírt sebességhatárokat! Az utak biztonságáért, a balesetek elkerüléséért a legtöbbet maguk a közlekedők tehetnek azzal, hogy a szabályokat betartva vesznek részt a közúti közlekedésben.
 
A Tatabányai Rendőrkapitányság egyenruhásai hajtottak végre sebességellenőrzést Környén 2020. június 10-én. Az akció során kiszűrtek egy járművet, amelynek vezetője a 67 km/-val túllépte a megengedett sebességhatárt. 50 helyett 117 km/h-val közlekedett. A sofőrrel szemben közigazgatási bírságot szabtak ki a rendőrök.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.20
A Google és az Apple már nem elégedik meg azzal, hogy a telefonunkon keresztül jelen legyen az....
2026.06.20
A ZalaZONE nem csupán egy autóipari tesztpálya, hanem Magyarország egyik legizgalmasabb kutatási és....
2026.06.20
A BYD a közösségi médiában kérte ki a felhasználók véleményét arról, hogy milyen nevet kapjon az új....
2026.06.20
Ismerős névvel, de új dizájnnal és technikával érkezik a Renault Twingo testvérmodellje. ..
2026.06.20
A limitált szériás, Lamborghini-motoros, 1001 lóerős hibrid szupersportautó 2027 első felében....
2026.06.20
A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 1 822 483-an utaztak a légikikötőn keresztül, 7,1....
2026.06.20
Két hajmeresztő közlekedési helyzetet is megörökítettek a Bpiautósok olvasóinak fedélzeti kamerái. ..
2026.06.20
Július–augusztusban strandolóknak ismerősek lehetnek a Készenléti Rendőrség Légirendészeti....
2026.06.20
Az úthasználat-jogosultságok harmadát a ezekben a hónapokban veszik a közlekedők, érdemes tehát....
2026.06.20
Ezen kívül büntetőfékezett és az autóban is kárt okozott ököllel. ..