Forma 1

Abu-Dzabi Nagydíj - Jenson Button nem zárja ki a visszatérést

2016.11.25.

Bár a hétvégi Abu-Dzabi Nagydíjról mint pályafutása utolsó Forma-1-es futamáról beszél Jenson Button, továbbra sem zárja ki határozottan, hogy a jövőben versenyez még.

- Úgy tekintek erre a nagydíjra, mint az utolsó versenyhétvégémre. Nem szeretnék már a Forma-1-ben szerepelni ezt követően. Én így gondolkodom, de ki tudja, ez fél év vagy egy év múlva akár változhat is - nyilatkozta csütörtökön Button. A McLaren-Honda szeptember elején jelentette be, hogy a világbajnok brit pilótának az idei az utolsó szezonja Forma-1-es versenyzőként. A 36 éves Button új szerződést írt alá a következő két évre, mivel szaktanácsadói szerepkörben számítanak rá.


A pályafutása során 15 futamgyőzelmet aratott, 2009-ben világbajnok Button helyét jövőre a belga Stoffel Vandoorne veszi át. A McLaren-csapat lehetőséget biztosít számára, hogy 2018-ban visszatérjen, ám sokak szerint csupán vészmegoldásként számítanának rá, amennyiben Fernando Alonso nem hosszabbítja meg a 2017 végén lejáró megállapodását. Button 2000-ben mutatkozott be a Forma-1-ben, eddig 304 futamon állt rajthoz. A vasárnapi viadallal közvetlenül felzárkózik a hétszeres világbajnok német Michael Schumacher mögé, aki a második ebben az összevetésben 306 rajttal. Pályafutása során először - 113 versennyel a háta mögött - 2006-ben a Hungaroringen diadalmaskodott. Összesen ötven alkalommal állt a dobogón.

- Kimondottan boldog vagyok azzal, amit a Forma-1-ben elértem - jelentette ki a pilóta, aki azt tervezi, hogy jövőre rajthoz áll majd néhány ralikrossz futamon, vagy a japán Super GT autós sorozatban. -Sok álommal érkezel a Forma-1-be, vágyakozol valami után. Én két olyan istállóban is versenyeztem, amelyről kölyökként álmodoztam: a Williamsben és a McLarenben. És mégis egy privát csapatnál lettem világbajnok - tette hozzá Button, aki a Brawn GP színeiben bizonyult a 2009-es idény legjobbjának.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.20
 BYD, Leapmotor, MG  – sok kínai márka virágzik Németországban. Egy gyártó számára azonban április....
2026.05.20
Megérkezett az új Kia Niro, amely látványos külső frissítéssel, digitális műszerfallal és kizárólag....
2026.05.20
Az új, HRC által ihletett, háromszínű fényezésben pompázó kivitel a boxutca sztárja lehet a hétvégi....
2026.05.19
Sebességmérést tartottak nemrégiben a főváros X. kerületében, ami után sokan számíthatnak komoly....
2026.05.19
Ha nem okosan bánsz a kocsiddal, akár százezres bírságot is kaphatsz.   ..
2026.05.19
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta....
2026.05.19
Az MG új modellje, a MG 07 az elsők között kapja meg a Momenta legfejlettebb önvezető....
2026.05.19
Mintegy 50 ezer megrendelés érkezett eddig a BMW Group debreceni gyárában készülő iX3 modellre, és....
2026.05.19
Egyszerre próbálhattuk ki az Opel Astra minden létező változatát, a kombitól a dízelen át az....
2026.05.19
Több mint 70 százalékkal nőtt az elektromos rollerek által okozott személyi sérüléses balesetek....