Ingolstadt

Audi főnök: "Van valami az utunkba"

2022.11.01.

Markus Duesmann, az Audi főnöke az eladások csökkenésére számít. Jelenleg nem tudunk lépést tartani a termeléssel, de ez változhat.

 

Markus Duesman Fotó: Audi

A Volkswagen-csoporthoz tartozó Audi autógyártó az európai megrendelések csökkenésének „első jeleit” látja. Markus Duesmann vezérigazgató a "Süddeutsche Zeitung"-nak elmondta, hogy az Audinak egyelőre nem kell csökkentenie előrejelzéseit. "De valami közeleg felénk, nem zárhatunk ki semmit" - mondta Duesmann. Vezetői körökben erről is szó esik. – Nem szoktam aggódni, de a jelenlegi helyzet aggaszt.

Mivel a koronajárvány, a félvezetők hiánya és az ellátási láncok késése hosszú időre lelassította az autógyártást, a rendelési könyvek megteltek. Az Audi főnöke azt mondta: "Jelenleg nem tudunk lépést tartani a termeléssel, de hogyan fog kinézni egy év múlva?" A hosszú háború aggasztja az embereket, visszafogták magukat a vásárlási döntések meghozatalakor. A magas inflációt recesszió kísérheti.

"A csoport más márkái a tervezettnél néhány évvel tovább gyárthatnak belsőégésű motorral szerelt autókat, ha az energiahelyzet változatlan marad a következő években" - mondta Duesmann, aki a Volkswagen-csoport igazgatótanácsának is tagja. Mint bejelentették, az Audi 2033-tól már csak Kínában akar belsőégésű motorokkal szerelt autókat gyártani, egyébként csak elektromos autókat. – Lehet, hogy most emelkedett az áram ára Németországban és Európában is, de emiatt nem módosítunk stratégiánkon – mondta az Audi főnöke.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.20
Nem ártottak a levegőnek, de hamar felszállt a rózsaszín köd egy fontos logisztikai területen. ..
2026.04.20
– A Hyundai Motor a 2026. évi milánói dizájnhét keretében, a Torneria Tortona rendezvényhelyszínen....
2026.04.20
Az osztrák Vagabunddal közösen alkották meg a guruló fesztivált, amivel valószínűleg egy terepes....
2026.04.20
Üzemanyag-ellátási zavarokra figyelmeztetett a Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) hétfőn. A....
2026.04.20
 A Volkswagen magángépes flottája hat repülőgépből áll. A Baloldali Párt a bejelentett leépítések....
2026.04.20
Az év első három hónapjában 244.473 használt személyautó cserélt gazdát Magyarországon, amely 9.506....
2026.04.20
A Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria szakmai együttműködésének kiemelkedő eleme az Audi....
2026.04.20
A Pirelli olasz gumiabroncsgyártó elindítja egy úgynevezett "kárenyhítő terv" végrehajtását a közel....
2026.04.20
A Toyota egyedi koncepcióautókat is bemutatott az új FJ-ből a Bangkoki Autószalonon. ..
2026.04.20
Korunk legizgalmasabb villanyautója lett az új Mercedes-Benz CLA, ami minőségben, technológiában és....