Üzemanyagárak

Ausztriában egy diszkont benzinkút napi 30 litert enged tankolni

2022.07.01.

Egy diszkont gföhli benzinkútnál átmenetileg napi 30 literre korlátozzák a tankolható üzemanyagot. Ennek oka a szállítási szűk keresztmetszetek – írja a Heute című napilap online kiadása.

 

Egy Gföhlben (Krems kerület) lévő benzinkút üzemeltetőjének most drasztikus intézkedéseket kellett hoznia: Az üzemanyagot átmenetileg korlátozott mennyiségben, azaz adagolva értékesítik.

A Heute cikke. Képernyőfotó

A benzinszivattyún ez állt: "Maximum 30 liter tankolás tranzakciónként naponta. Sajnos az ukrajnai háború miatt az üzemanyag-ellátás nagyon korlátozott."

A hiányhoz a schwechati finomítóban történt baleset miatti kiesés is hozzájárul.

Az alternatíva az áremelés lett volna. Ehelyett az üzemeltető az adagolás mellett döntött, hogy megtartsa a jelenlegi 2,099 eurós benzin- és gázolaj literenkénti árat - írja az osztrák portál.



 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.02
A diszkont légitársaság hetente háromszor köti össze a szaúdi és a magyar fővárost az idei nyári....
2026.07.02
Vannak motorok, amelyek gyorsak. Vannak, amelyek szépek. És vannak, amelyek idővel legendává válnak....
2026.07.02
Három kilométeren át a forgalommal szemben közlekedett személygépkocsijával egy 69 éves csengeri....
2026.07.02
Elindult a GYSEV 11 darabos, új InterCity-motorvonat flottájának gyártása, a járművek várhatóan....
2026.07.02
A székesfehérvári Wolf Auto értékesítési vezetője, Ágoston Ádám adta át minap új tulajdonosának a....
2026.07.02
Elsőre hihetetlenül hangzik, hogy elengedett kézzel, a kormányt nem fogva, 130-as tempóval....
2026.07.02
Érdekes trendet figyelhettek meg azok, akik autóbeszerzésben gondolkodtak az utóbbi hónapokban. Van....
2026.07.02
Még többen tesztelhetik csütörtöktől a budapesti közbringarendszer új kerékpárjait - közölte a....
2026.07.02
A válasz meglepő!   ..
2026.07.02
A Forma–1 korábbi ügyvezetője, Bernie Ecclestone felfedte, az előző években a Ferrarit ajánlotta....