Rendőrségi intézkedés

Az autó kormányán aludt, rendőrök ébresztették az ittas sofőrt

2020.06.24.

A férfi vezetői engedély nélkül vezetett, ráadásul kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás sem volt a járművén - írja a police.hu

Bejelentés érkezett a rendőrségre 2020. június 24-én 2 óra körül arról, hogy egy személygépkocsi nekiment egy virágládának Debrecen belvárosában. Az egyenruhások azonnal a helyszínre mentek és észlelték, hogy a jármű vezetője az autó kormányára borulva alszik. A járőrök a férfit felébresztették, és vele szemben alkoholszondát alkalmaztak, ami pozitív értéket jelzett.

Az ellenőrzés során kiderült az is, hogy tiszacsegei lakosnak nincs jogosítványa, továbbá az általa vezetett autón kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás sem volt. A rendőrök a férfit elfogták, majd előállították. Vele szemben engedély nélküli vezetés szabálysértés, valamint járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének gyanúja miatt indított eljárást a Debreceni Rendőrkapitányság.

A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság az alábbiakra hívja fel a közlekedők figyelmét:

  • Az alkohol már kis mennyiségben is olyan élettani hatásokat vált ki, melyek nem teszik lehetővé a biztonságos járművezetést.
  • A szeszes ital fogyasztás hatására növekszik az észlelési idő, tompulnak a reflexek és a mentalitásban is kedvezőtlen változások történnek. 
  • Soha ne üljön ittasan a volán mögé, valamint olyan járműbe sem, amelyet láthatóan ittas személy vezet! Ne engedje meg családtagjának, rokonának, barátjának, ismerősének sem, hogy ittas állapotban vezessen!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.14
A BYD, az új energiákkal hajtott járművek globális vezető gyártója bemutatja legújabb modelljét,....
2026.06.14
Lewis Hamilton adatai sodorták bajba az időmérőjét a falban záró Charles Leclerc-t? A brit utalt rá....
2026.06.14
Az útburkolati jelek többsége fehér színű, de időnként sárga vonalak is megjelennek. Tóbiás és....
2026.06.14
Bourdais-ék drámája után a testvérautónak áll a zászló Le Mans-ban, de a #8-as Toyota és a #20-as....
2026.06.14
Ezzel pedig minden M-es BMW elérhető mostantól két hajtott tengellyel. ..
2026.06.14
A Wallis Csoport portfólióvállalatainak árbevétele 2025-ben 30 százalékkal, 912 milliárd forintra....
2026.06.14
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 06. 14.....
2026.06.13
Le Mans-ban mutatták be a szériaközeli Magma GT-t és a Magma GT3-ast, amely szárnyakat és extra....
2026.06.13
Miközben szokásos párbaját vívja a BMW és a Mercedes, közben a pást szélén vár az újabb döntős,....
2026.06.13
A szlovén kormány újabb hat hónappal meghosszabbította az üzemanyagárak szabályozását, így a 95-ös....