Nagy Norbert

Az autós hegyi Eb spanyol futamán is győzött a címvédő Nagy Norbert

2024.05.13.

Nagy Norbert címvédőként diadalmaskodott az autós gyorsasági hegyi Európa-bajnokság idei második állomásán, Spanyolországban.

A 29 éves magyar versenyző csapatának közleménye szerint az idénynyitó osztrák futamon is győztes pilóta nagyot küzdött az 5-ös kategóriában, s végül szoros versenyben győzött.

Fotó: Nagy Norbert közösségi oldala

"Három felfutásunk volt Spanyolországban. Az elsőnél alaposan meglepett az időjárás, hiszen lent száraz volt a pálya, fent meg esett. A másik két felfutásra azonban mindenhol felszáradt az aszfalt, és nagyot meccseltünk az élen, végül 2.9 másodperccel sikerült nyerni" - idézte a közlemény a BMW E46-tal versenyző Nagy Norbertet.

A hegyi Eb következő fordulóját a hétvégén, a portugáliai Bragában rendezik.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.14
Verge Motorcycles finn vállalat bemutatta a világ első szilárdtest-akkumulátoros motorkerékpárját. ..
2026.01.14
Az autósoknál a francia Mathieu Serradori volt a leggyorsabb a Dakar-rali szerdai, 10. szakaszán,....
2026.01.14
Pont egy éve, a brüsszeli szalonon mutatták be a nagyközönségnek a hatos Mazda elektromos utódját,....
2026.01.14
A légitársaság működésének 22 évvel ezelőtti kezdete, 2004 óta 500 millió utast szállított és....
2026.01.14
Karambolozott három kamion az M1-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, Mány közelében, a 33.....
2026.01.14
GTI – ez a három betű közel fél évszázada jellemzi a Volkswagen sportos menettulajdonságok iránti....
2026.01.14
Hosszú életre tervezték és nem spórolták ki az anyagot abból az 1910-ben készült mozdonyból, ami....
2026.01.14
A Kia a 2026-os Brüsszeli Autószalonon hivatalosan is leleplezte legújabb, tisztán elektromos....
2026.01.14
Másodszor vesz részt a Budapest-Bamako Ralin a Süle Krisztián és Simon Péter alkotta, tavaly a....
2026.01.14
Látványos festéssel készülnek az egyre több gyártót vonzó Hosszútávú Világbajnokság....