Volkswagen ID.3

Az ID.3 bekerült az Év Autója 2021 díjra jelöltek közé

2021.01.26.

Az Év Autója döntőjébe került a Volkswagen környezetbarát kompakt autója, a hazai villanyautó-piacon is egyre népszerűbb ID.3.

A kompakt elektromos autó sikeres történetének újabb állomása, hogy január elején beválasztották az Év Autója (Car of the Year) díj idei döntősei közé. Ha nyer az ID.3, olyan ikonikus modellekkel kerül egy polcra, mint a Passat, amely 2015-ben nyert, a Golf, amely 1992-ben és 2013-ban diadalmaskodott, vagy a Polo, amely 2010-ben lett az év legjobbja.

A megjelenése óta eltelt szűk másfél évben díjak garmadát zsebelte be a jövőbemutató villanyautó, legutóbb az Év Autója lett Dániában és Németországban, valamint elnyerte a brit sajtó legrangosabb díjait is (Carbuyer, What Car?, Top Gear). A Volkswagen ID.3 itthon is esélyes egy fontos díjra, a modellt a hazai vezérképviselet az Év Zöldautója 2021 díjra jelölte az elektromos autók kategóriában. Döntés és eredményhirdetés ebben az esetben is márciusban várható.

Hatalmas lendülettel érkezett meg a magyar autópiacra a Volkswagen ID.3, amely immár nemcsak Európa, hanem Magyarország egyik kedvenc villanyautója. Az Euro NCAP töréstesztjén ötcsillagosra vizsgázott villanyautó jelenleg nettó 58 kilowattóra kapacitású akkumulátorral és 420 kilométeres WLTP-szerint mért hatótávval kapható. A 204 lóerős villanymotorral szerelt kompakt autó álló helyzetből 100 kilométer/óra sebességre 7,3 másodperc alatt gyorsul fel, végsebessége 160 kilométer/óra, WLTP-szabvány szerinti átlagfogyasztása 15,5 kWh/100 kilométer.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.15
Az amerikai kamionsofőrök naponta közel egy órát töltenek azzal, hogy biztonságos parkolóhelyet....
2026.08.15
A X. kerület egyik legforgalmasabb vasúti átkelőjénél ellenőriztek a rendőrök; drónnal is figyelték....
2026.08.15
Bemutatkozott a Ferrari CZ26, a maranellói gyártó Special Projects program keretében készült új,....
2026.08.15
Az elmúlt hétvégén a burgenlandi tartományi közlekedési osztályok célzott közlekedésrendészeti....
2026.08.14
Az Egyesült Királyságban beszüntette működését a Skywell kínai autómárka helyi forgalmazója. A....
2026.08.14
Először lép be Magyarországra a GYSEV új InterCity motorvonata, amelyből 11 a Budapest-Győr-....
2026.08.14
A Skoda Auto kiemelkedő eredményekkel zárta a 2026-os év első hat hónapját: a cseh autógyártó....
2026.08.14
Dobó Kata lett a Geely E2 márkanagykövete. Hazánk egyik legismertebb és legkedveltebb színésznője,....
2026.08.14
Ha jól számolom, ez már a negyedik 4,4 méter körüli kompakt crossover az európai piacon, ami az MEB....
2026.08.14
Vannak autók, amelyeket gazdáik féltve őriznek, és vannak Toyoták, amelyeknek mostoha sors jut.....