CES

Az okos város már külön kiállítás lesz a CES-en

2017.11.05.

A kétnapos rendezvényen több mint száz cég és szervezet vesz részt, többek között a Bosch, a Ford, a Nissan, a Berlin Partner for Business and Technology GmbH, Las Vegas városa, a Cognata, az Európai Bizottság, a GenZe, a Guangzhou Xiaopeng Motors Technology.

- A világ legnagyobb technológiai seregszemléje, a 2018. január 9-12. között Las Vegasban megrendezésre kerülő CES önálló Smart Cities (okos városok) programot szervez, ahol bemutatják, mit hoz a közeljövő az intelligens közlekedés, az energiagazdálkodás és okos hálózat, a közbiztonság, az egészségügy, az adatelemzés és biztonság, a mesterséges intelligencia, a városvezetés és városfejlesztési politika terén - közölte az MTI-vel a CES-t szervező Amerikai Fogyasztói Elektronikai Szövetség (CTA).



A jövő városai az intelligens, hálózatba kapcsolt technológiákon alapulnak majd, az 5G terjedése pedig a közeljövőben a terület robbanásszerű fejlődését eredményezi szakértők szerint.

- Prognózisok szerint a Smart City projektekre fordított beruházások 2020-ra globálisan elérik majd a közel 34,5 milliárd dollárt -  idézi a közlemény Gary Shapirot, a CTA elnök-vezérigazgatóját, aki hozzátette: a CES egy olyan platformot kínál a szegmensben tevékenykedő vállalatoknak, amelynek keretében együtt kereshetik a választ a jövőt meghatározó kérdésekre.



A kétnapos rendezvényen több mint száz cég és szervezet vesz részt, többek között a Bosch, a Ford, a Nissan, a Berlin Partner for Business and Technology GmbH, Las Vegas városa, a Cognata, az Európai Bizottság, a GenZe, a Guangzhou Xiaopeng Motors Technology.

A CES 2018 a világ legnagyobb innovációs vására, melynek keretében több mint 3900 kiállító vállalat több mint 232 ezer négyzetméter kiállítási területen mutatja be a legújabb technológiáit, termékeit és szolgáltatásait.

(MTI)

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.04
Ünnepi vonulás után katasztrófák: sarki járművek a glóbusz legaljáról ..
2026.04.04
A világ legrangosabb autós díját a New York-i Autószalonon (2026. április 1–12.) kapta meg a magyar....
2026.04.04
A szó valós értelmében villámgyorsan telepíti villámtöltőit a BYD: kevesebb, mint egy hónap alatt....
2026.04.04
Az elmúlt hónap legemlékezetesebb, legtanulságosabb dashcam felvételeit gyűjtötték össze a hazai....
2026.04.04
A bécsi Kapsch TrafficCom az Intertraffic Amsterdam 2026-on mutatta be a HoTCap rendszert, amely....
2026.04.04
1926. április 2-án született Sir Jack Brabham. A Nemzeti Archívum Sajtóarchívumának anyaga: ..
2026.04.04
A rendőrség járműparkja 264, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács öt darab új autóval bővült, jelentősen....
2026.04.04
Távozik Szászi István, a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban, aki a....
2026.04.04
Az Országos Balesetmegelőzési Bizottság jóvoltából összesen 201 darab légzsákmellény állt....
2026.04.04
A rendőrség tájékoztatása alapján várható lezárások, korlátozások a BKK járatait is érintik, ezért....