orosz gépjárműgyártás

Az orosz Gazella 120 kilométert képes futni

2021.10.31.

A GAZelle e-NN elektromos autó  - a Gorkiji Autógyár modellje - egyetlen feltöltéssel akár 120 km-t is meg tud tenni, 100 km/óra maximális sebességgel – írja az autonews.ru orosz autós szakportál.

Az Orosz Posta megkapta tesztelésre az első orosz elektromos Gazelláját, hivatalos nevén a GAZelle e-NN haszongépjárművet. Ezt az Nemzetközi E-kereskedelmi Fórumon jelentették be. Az autót csomagok és levelek szállítására használják.

A Gorkiji Autógyárban (GAZ) készülő GAZelle e-NN elektromos autó akár 120 km-t is meg tud tenni egyetlen feltöltéssel, maximális sebessége 100 km/h. Mindössze 30 percet vesz igénybe az autó akkumulátorának 80%-os feltöltése. A "zöld" jármű akár 2,7 tonna rakományt is szállíthat.

„Már most is aktívan használjuk a Gazellákat. Ráadásul hazai gyártású járműről van szó, ami fontos számunkra. Büszkék vagyunk rá, hogy a Gazellák elsőként az Orosz Postánál állnak szolgálatba" - mondta Maxim Akimov főigazgató.

Egy másik újdonság, amelyet az Orosz Posta megkapott tesztelésére, egy elektromos, zártterű tricikli, kis terhek szállítására, a Nyizsnyij Novgorod Forward cégtől. Egyelőre nem ismert, mikor kezdődhet meg az új jármű sorozatgyártása.

A hátsókerék-meghajtású autó ára körülbelül 600 ezer rubel, azaz kb. 3 millió forint lesz. A "zöld" tricikli 90 kilogramm hasznos terhet tud szállítani.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.25
35 éves a Magyar Suzuki – kutatás készült a márka ismertségéről, megítéléséről és a hazai....
2026.06.25
Sőt, sokszor még terelés sem kell a karambolokhoz ..
2026.06.25
Nemzetközi elismerést kapott a magyar járműörökség megőrzése: a dr. Kaáli Nagy Géza által alapított....
2026.06.25
A Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) a következő napokban érvénybe lépő harmadfokú....
2026.06.25
Egyelőre nem tiszta, hogy csak egy újabb kínai spin-off típusról/márkáról van-e szó, vagy egy....
2026.06.25
A Renault továbbfejlesztette a Megane E-Tech electric modellt, amely még karakteresebb dizájnt,....
2026.06.25
A RacingNews365 értesülései szerint a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) egy új technikai....
2026.06.24
Kilencven éve sokan buherálták az autójukat. A korabeli szakújságok hemzsegtek a jobbnál jobb....
2026.06.24
A kétszeres bajnok Francesco Bagnaia a szezon végén távozik a gyorsaságimotoros-világbajnokság....
2026.06.24
Okok, amelyekre nem is gondolt eddig.   ..