USA
Joe Biden amerikai elnök milliárdokkal szeretné támogatni az akkumulátorgyártást az országban. A kiválasztott cégek 2,8 milliárd dollár (2,9 milliárd euró) támogatásban részesülnek – jelentette be szerdán a Fehér Ház. A pénz Biden hatalmas infrastruktúra-rehabilitációs csomagjából származik. A cél az energiafüggetlenség és az USA versenyképességének javítása, valamint a nemzetbiztonság erősítése.
Az automobilwoche.de cikke. Képernyőfotó.
Az elmúlt években Kína uralta a teljes akkumulátor-ellátási láncot – mondta a Fehér Ház egyik tisztviselője. „Kína szinte az összes globális feldolgozási kapacitást ellenőrzi, miközben a világ a fosszilis tüzelőanyag-gazdaságról a tiszta energiagazdaságra vált át” – figyelmeztetett. Nem szabad felcserélni az orosz olajtól való függést a Kínából származó kritikus ásványi anyagoktól való függéssel.
Biden amerikai elnök azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2030-ra az eladott új járművek fele elektromos legyen. A probléma az, hogy az elektromos járművek eladása növekszik, de az Egyesült Államok és szövetségesei jelenleg nem gyártanak elegendő akkumulátort - közölte a Fehér Ház. Ezért van szükség biztonságos és rugalmas ellátási láncokra az Egyesült Államokban.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!