közlekedési vita

Bekattant a hőségben egy autós, mert nem tudott előzni

2026.08.06.

Újabb közlekedési konfliktus végződött fenyegetőzéssel, ezúttal Keszthelyen fogyott el egy autós türelme. A rendőrök garázdaság miatt hallgatták ki – írta a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

Augusztus 5-én 19 óra körül Keszthelyen, a Tomaji soron autózott egy 48 éves felsőpáhoki férfi. Úgy érezte, hogy az előtte haladó jármű sofőrje akadályozza őt, ezért megállásra kényszerítette. Ezután odalépett az autóhoz, kiabált, fenyegetőzött, ráütött a visszapillantó tükörre és a felhúzott ablakra. Szerencsére nem történt személyi sérülés, de két gyermek is ült a kocsiban, akik nagyon megijedtek.

A keszthelyi rendőrök rövid idő alatt azonosították a támadót, majd garázdaság vétség miatt kihallgatták. Azt mondta, hogy türelmetlen lett, mivel túl lassan haladt előtte a sofőr, és nem tudta megelőzni.

"A hőség miatt még könnyebben válhatunk ingerültté egy közlekedési szituáció miatt, azonban ezek semmilyen körülmények között nem adhatnak okot erőszakos fellépésre. Súlyos következményekkel járhat, ha valaki dühösen hoz döntést. Ha nézeteltérés alakul ki, őrizzék meg a nyugalmukat, és a konfliktust ne tettlegességgel próbálják rendezni!" – írta a rendőrség.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.06
 Ezt gondolják valójában a bécsi autósok – írja a heute.at. ..
2026.08.06
Újabb közlekedési konfliktus végződött fenyegetőzéssel, ezúttal Keszthelyen fogyott el egy autós....
2026.08.06
Minden pocikáján érződik, hogy a Sealion 5-öst nem az európai piacra szánták eredetileg. De számít....
2026.08.06
Megosztotta a Geely „a világ legnépszerűbb kisautójaként” emlegetett, a Magyarországon a Sziget....
2026.08.06
A Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv keretében lecserélik az ötvenéves HÉV-kocsikat, még az idén....
2026.08.06
Van egy kategória, amelyben 8-12 százalékkal csökkentek az árak egy friss jelentés szerint. ..
2026.08.06
Le Mans győztes olasz rokon nyerte az Év Márkája és az Év Szuperautója díjat. ..
2026.08.06
Az Európai Unió által a kínai elektromos autókra kivetett védővámok nem tudták megállítani a kínai....
2026.08.06
Halálos közúti baleset gondatlan okozása, segítségnyújtás elmulasztása és bűnpártolás miatt emelt....
2026.08.06
Negyedévszázados jubileumához érkezett a MINI sikertörténetének BMW Group alatt íródó fejezete. ..