Burgenland

Beled is kapcsolódik a Vasfüggöny Kerékpárúthoz

2020.09.01.

Michael Cramer német politikus, a Vasfüggöny Európai Kerékpárút kezdeményezője tett látogatást az ausztriai Beleden/Bildeinben. A „Határtalan falu“ polgármestere, Walter Temmel fogadta a vendéget és beszámolt neki a község történetéről és jelenéről. Jelenleg Beled környékén fejlesztik tovább a kerékpárutat - írja az orf.at          

Michael Cramer 1989 és 2004 között volt a Bündnis 90/Die Grünen zöldpárti képviselője Berlinben, valamint az Európai Parlament tagjaként a közlekedés megreformálásáért és az idegenforgalom fejlesztéséért dolgozott.

„Európa évtizedekre kettészakadt. A vasfüggöny 10.000 kilométer hosszan a norvég-orosz (egykori Szovjetunió)határnál található Bartenseetől a Fekete-tenger bolgár-török határnál levő partjainál végződött. Ma már viszont nem elválaszt bennünket egymástól, hanem az összetartozás és az újraegyesült Európa szimbóluma lett." – mondta látogatása során Michael Cramer Beleden. Az unió tagországainak és az Európai Parlament minden frakciójának támogatásával Michael Cramer 2005-ben megkezdhette az Iron Curtain Trail – Vasfüggöny Európai Kerékpárút megvalósítását.

Jelenleg Beled vonzáskörzetében fejlesztik tovább a kerékpár- és túrautat, melynek nyomvonalát az egykori vasfüggöny nyomvonalának közvetlen közelében és annak többszöri átszelésével alakítottak ki az osztrák-magyar határon. Michael Cramer már könyvet is megjelentett a Vasfüggöny Európai Kerékpárút történetéről és úticéljairól.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.08
Az új Turbónak mind az 1156 lóerejére szüksége volt, hogy tartsa a lépést a Roc-kal felszállás....
2026.08.08
A mutatós restomod karbon karosszériája alatt ugyanaz a turbófeltöltős öthengeres győri motor....
2026.08.08
Árverési kalapács alá kerül az amerikai színészlegenda, Steve McQueen ikonikus motorja, egy Harley-....
2026.08.08
Újabb látványos szakaszához érkezett a Flórián téri felüljárók felújítása: augusztus első hetében....
2026.08.08
Az állat betévedt az M2-es metró Kossuth Lajos téri állomására szombat délelőtt. A BKV munkatársai....
2026.08.08
Itthon elsők között vezettük a kínai márka nagydarab SUV-jét. ..
2026.08.08
2027-től a müncheni üzemben kizárólag tisztán elektromos meghajtású modellek készülnek. ..
2026.08.08
Kedden a megengedett 100 km/h helyett 174 km/h-val közlekedett egy autós az autópályán. ..
2026.08.08
Az elektromos kisautó a legkisebb akkumulátorral is 300 km-t tud megtenni egy töltéssel. ..
2026.08.08
Egy kamera figyeli a vezető tekintetét és a kezét, majd barátságos hangon szól rá, ha vezetés....