Volkswagen Transporter
A Volkswagen bemutatta az új Transportert, amely a cég eddigi furgonjai közül a hajtásláncok és karosszériaváltozatok legszélesebb skáláját kínálja. Az új Ford Transit Custom alapjaira épülő Transporter háromféle dízelmotorral, egy benzines plug-in hibrid rendszerrel és háromféle akkumulátoros-elektromos hajtáslánccal lesz kapható.
A dízelek mindegyike kétliteres turbós TDI egység, a különböző változatok 110, 150 és 170 lóerős teljesítményt küldenek az első kerekekre, a két erősebb összkerékhajtással is rendelhető. A kínálat csúcsmodellje alapfelszereltségként nyolcfokozatú bolygóműves automata sebességváltóval rendelkezik, de a váltót a 150 lóerős dízelmotorhoz is lehet kérni.
A plug-in hibrid hajtáslánc egy 2,5 literes benzinmotorból, egy villanymotorból és egy 16,5 kWh-s lítium-ion akkumulátorból áll, amelyek együttesen 232 lóerős teljesítményt juttatnak az első kerekekhez. A Volkswagen még nem részletezte a plug-in hibrid Transporter (eHybrid) elektromos hatótávolságát, de a Transit Customban az ugyanilyen hajtásrendszer hivatalosan 37 km-t tesz meg autópályán és 56 km-t a városban.
A tisztán elektromos hajtásláncok mindegyike egyetlen, a hátsó tengelyre szerelt motorral rendelkezik, csak a motor teljesítménye különböző: 136, 218 és 286 lóerős változatok érhetők el. Mindegyikhez 64 kWh-s akkumulátor társul, amely a Transitban maximum 336 km hatótávolságot biztosít. Akár 125 kW-os sebességgel is feltölthető az akkumulátor, vagyis alig több mint fél óta elég egy teljes töltéshez.
A Transportert hagyományos, három- vagy ötüléses kisteherautóként, hatüléses duplafülkés kisteherautóként és kilencüléses kisbuszként kínálják majd. Utóbbi a Caravelle névvel kerül forgalomba, és elsősorban elegáns tárgyalóbusznak, esetleg shuttle járatnak vagy nagy taxinak szánják. Viszont a tetőből kihajtható sátorról híres California változat ezúttal nem lesz a kínálatban. Ehelyett a Volkswagen úgy döntött, hogy az egy mérettel kisebb személyszállító Multivan lesz a következő generációs lakóautó alapja. A terepjárós kiegészítőkkel ellátott látványos PanAmericana kivitel a Transporterből és a Caravelle-ből is elérhető lesz.
A T7-es Transporter karosszériájának hossza 5,05 és 5,45 m, tengelytávja 3,1 és 3,5 méter, míg a maximális rakodási térfogata 5,8 és 9 köbméter lehet (utóbbi értékhez a magas tető is kell). A teherautó változat 1330 kg hasznos terhet is képes szállítani, és 2800 kg-os utánfutót is húzhat.
Belül ugyanazt a 12 colos digitális műszerfalat és 13 colos infotainment érintőképernyőt kapja az új Volkswagen, mint a Ford Transit Custom. Az USB-A és USB-C csatlakozók a szériafelszereltség részét képezik, a 230 V-os konnektor (amely akár 2,3 kW teljesítmény leadására is képes egy külső eszköznek) pedig opcióként rendelhető.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!