használt autó behozatal

Beragadt a használt autók importja

2024.04.05.

Márciusban a DataHouse adatai szerint 8573 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami az egy évvel ezelőtti értékhez (9717) képest csaknem 12 százalékos visszaesést jelent - közölte a JóAutók.hu.

Képünk illusztráció Fotó: police.hu 

Halász Bertalan, a JóAutók.hu vezérigazgatója az adatokat kommentálva megállapította, hogy az előző hónapokban átlag felett regisztráltak behozott személyautókat, a mostani adat viszont azt erősíti meg, hogy az import mértéke immár több mint egy éve képtelen elmozdulni a havi 9 ezres darabszám közeléből. A márciusi csökkenés is megerősíti azt a korábbi előrejelzést, hogy néhány százaléknál nagyobb mértékben idén sem fog felfelé mozdulni a behozott autók mennyisége - tette hozzá.

A behozott használt autók között a legnépszerűbb márka továbbra is a Volkswagen 12,8 százalékos részesedéssel, amelyet ismét az Opel követ (8,9 százalék), hajszálnyival előzve a Fordot (8,8 százalék). A negyedik helyet az Audi (6,7 százalék) tartja, az ötödik helyen azonban most a BMW (5,8 százalék) áll, átvéve a Mercedes (5,6 százalék) tavalyi pozícióját.

A használtautó-import mennyisége az idei első negyedévben összesen 27 214 volt, ami közel 2 százalékkal haladja meg az előző év hasonló időszakában regisztrált 26 704-es értéket. Ugyanebben az időszakban az újautó-eladások száma már 31 669 volt, ami több mint 7 százalékkal múlja felül az egy évvel korábbi 29 537-et.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.30
Az Európai Bizottság március 4-én nyilvánosságra hozta terveit, amelyek célja az Európai Unió ipari....
2026.03.30
A Puskás Arénában sorra kerülő Magyarország-Görögország labdarúgó-mérkőzés miatt kedd délutántól....
2026.03.30
Hozzánk is hamarosan érkezik, az Egyesült Királyságban azonban már debütált is az akár hétüléses....
2026.03.30
Egy tuningműhely jóvoltából az olcsó és praktikus ProBox komoly terepjárós külsőt kapott, a....
2026.03.30
Írországban megugrott a kézben tartott mobilhasználat: az RSA országos megfigyelése szerint a....
2026.03.30
– Március 28-án, szombaton a Citroën C3 Aircross elnyerte az AutoBest díjat a „BEST USERS’ CAR 2026....
2026.03.30
Július 1-jétől várhatóan jelentősen változik a szállítmányozási piac Magyarországon. Az ekkor....
2026.03.30
A tehervonati közlekedés jövőjét formáló mérnöki megoldások hozták el a sikert a Knorr-Bremse....
2026.03.30
Nem kell ügyintézési díjat fizetni az e-matrica átírásáért azon hibrid járművek esetében,....
2026.03.30
Hihetetlen modelloffenzívával ünnepel a márka.   ..