BKK

A BKK támogatja a segítő kutyákkal közlekedőket

2021.01.28.

Szorosabbra fűzi együttműködését a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a Magyar Terápiás és Segítőkutyás Szövetség Egyesülettel (MATESZE) annak érdekében, hogy a segítő kutyákkal közlekedők a jövőben még problémamentesebben vehessék igénybe a budapesti közösségi közlekedést - tájékoztatta a BKK csütörtökön az MTI-t.

A MATESZE 2021. január elején a BKK rendelkezésére bocsátott olyan tanúsítványmintákat, amelyek segítségével a BKK munkatársai a jövőben könnyebben be tudják majd azonosítani a segítő kutyával közlekedőket - tartalmazza a közlemény.

A gazda és segítője adatait tartalmazó fényképes okmány arra jogosít, hogy a kutya díjmentesen és szájkosár nélkül utazzon, továbbá mentesíti gazdáját az egy kocsiban szállítható házi kedvencek számára előírt korlátozás alól - tették hozzá.

Mint írták: a vakvezető kutyák mellett a terápiás, a hallássérülteket segítő, a mozgássérült-segítő, a rohamjelző és a személyi segítő kutyák is nagymértékben támogatják gazdájukat abban, hogy önállóbb, biztonságosabb életvitelt folytassanak.

Ezeket a kutyákat ugyanolyan jogosultságok illetik meg a közösségi közlekedésben, mint a látássérülteket segítő állatokat - fűzték hozzá.

Ugyanakkor a segítő kutyáknál kiképzésük nyomán kizárt az agresszió. Az utasok pedig azzal segíthetik leginkább közlekedésüket, ha szabadon hagyják, illetve átadják az elsőbbségi helyeket, és nem simogatják vagy szólongatják ezeket a kutyákat - írta a BKK.

Arról is beszámoltak, hogy a MATESZE és a BKK megállapodott abban, a BKK utasellenőrzést végző munkatársai a jövőben vakvezető kutyás érzékenyítő tréningen vesznek részt.

A közlemény szerint a segítő kutyák kiképzése több évig is eltarthat, és akár több millió forintba is kerülhet annak függvényében, milyen készségeket szükséges elsajátítaniuk.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.15
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem....
2026.04.15
Noha nem könnyű megjósolni, hogy mely autókat kapja fel a közönség 5 vagy 10 év múlva, a....
2026.04.15
Ötven éves lett a Lotus Esprit S1. Az évfordulóra az Encor elkészítette a legendás autó....
2026.04.15
Gyulay Zsolt kedden lemondott elnökségi posztjáról, a testületben így hárman maradtak, a Magyar....
2026.04.15
A török járműgyártó a francia tömegközlekedési szolgáltatóval, a RATP-val együttműködésben....
2026.04.15
Az autóipar évek óta zajló elektrifikációja és digitalizációja közepette az OMODA & JAECOO....
2026.04.15
Betiltotta az FIA az időmérős trükköt, amivel a Mercedes és a Red Bull a szezon első három....
2026.04.14
A rendőrség kijelölte a 24 órán át tartó ellenőrzések helyszíneit – közölte az ORFK Kommunikációs....
2026.04.14
Folytatódik sorozatunk, ahol olyan szervizmunkákról van szó, amit sok tulajdonos hajlamos....
2026.04.14
Az elmúlt héten a megengedett sebességhatárokat regisztráltan 1643-an lépték át Bács-Kiskun....