reptéri tűzoltóautó

Budapest Airport: 80 milliárd forintnál tartanak a repülőtéri fejlesztések

2022.09.18.

A Budapest Airport több mint 5,3 milliárd forintot fordított különböző infrastrukturális és fenntarthatósági projektekre a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az év első felében, az elmúlt három és fél év fejlesztéseinek összértéke ezzel együtt már csaknem 80 milliárd forint - közölte a repülőteret üzemeltető társaság az MTI-vel.

A Budapest Airport tájékoztatása szerint folyamatosak a fejlesztések annak ellenére, hogy a koronavírus-járvány negatív hatásai még mindig érzékelhetők a légiközlekedésben, és az utas-forgalom legjobb esetben is csak a járvány előtti szint 75 százalékát érheti el az év végére.

A cég felidézte, hogy júliusban megnyitott Budapest belvárosában az Universal Airport Hub, a Kálvin téri üzletben a részt vevő légitársaságok utasai elvégezhetik egyebek mellett az utasfelvételt és beszállókártyát nyomtathatnak. A szolgáltatások és a légitársaságok köre folya-matosan bővül. A repülőtéri poggyászfeladást önkiszolgáló poggyászfeladó rendszer is segíti, az eddigi 24 címkenyomtató automata idén két további, kültéri eszközzel egészült ki.

A Budapest Airport korábban megkezdte egy kilátó- és dohányzóterasz kialakítását a 2B Ter-minálon, így a nem-schengeni övezetbe utazóknak az útlevél ellenőrzése után is lehetőségük lesz a szabad levegőn várakozni, illetve dohányzóteraszt igénybe venni; az utasok várhatóan már szeptemberben használhatják a teraszt. A repülőtéren a családok utazását már öt baba-mama szoba segíti, és ingyenes babakocsikat is biztosítanak a terminálokon a kisgyermekkel érkező utasoknak. Rendelkezésre áll 100 új poggyászkocsi, amelyeket az utasok ingyen vehetnek igénybe, és folyik a felvonók cseréje, az üzemeltető a 2A és 2B terminálok tranzitterületén található személy- és teherlifteket korszerűsíti.

A Budapest Airport kitért arra is: célja, hogy a repülőtér a Net Zero by 2050 kezdeményezés keretében vállalt határidőnél jóval hamarabb, legkésőbb 2035-ben nullára csökkentse a nettó karbon-kibocsátását. Ennek érdekében az év első felében 35 elektromos autótöltőt telepítettek a repülőtéren működő cégek, a saját flotta, valamint a dolgozói parkolók területén, és jelenleg is zajlik egy földi kiszolgáló partnervállalat számára elektromos autótöltő állomások kialakítása. Megkezdték a légikikötő geotermikus fűtési rendszerének kialakításához szükséges tanulmányok előkészítését is - közölte a vállalat.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.18
A hidrogéntechnológia egyre fontosabb szerepet tölt be az energiaátmenetben, különösen a megújuló....
2026.02.18
A NiT Hungary a legfrissebb ágazati elemzés, a DigiLog Consulting KFX jelentése alapján felhívja a....
2026.02.18
Az MGS5 EV bekerült Európa egyik legfontosabb autós megmérettetésének döntőjébe, és idén a közönség....
2026.02.18
Alapfelszereltségként hirdetett, havi fizetős szolgáltatások.     ..
2026.02.18
Ma ünnepeljük vállalatunk 33. születésnapját – több mint három évtizednyi innováció, fejlődés és....
2026.02.18
A zalaegerszegi ZalaZone járműipari tesztpálya ma már nemcsak ipari fejlesztések, hanem....
2026.02.18
A használt autók továbbra is kulcsszerepet játszanak Szlovákiában, mivel az új járművek sok vásárló....
2026.02.18
Burgenland tartományi fővárosa 2040-re klímasemlegessé szeretne válni. A folyamatra kidolgozott....
2026.02.17
A Budapest-Bamako ralin negyedik helyezett ZalaZONE Off-road Team által gyűjtött tapasztalatok....
2026.02.17
Hihetetlen arzenállal indult és rekorddal zárult a világ első maratoni autóstúrája. ..