Barcelona

A CASA SEAT széles programkínálattal indította a 2021-es évet

2021.02.05.

A CASA SEAT első félévét ünnepli és azzal a céllal vág neki a 2021-es évnek, hogy továbbra is a mobilitás és kultúra találkozóhelyeként szolgáljon és olyan teret kínáljon, ahol a városlakók közösen álmodhatják meg a jövő megoldásait és amely felpezsdíti a város kulturális életét. 

Ezen vállalásával összhangban a CASA SEAT adott otthont a közgazdász Thierry Malleret előadásának, amely egybeesett az idei davosi Világgazdasági Fórum digitális tanácskozásával. Az eseményen a Monthly Barometer oldal alapítója, a „COVID-19: A nagy visszaállítás” című könyv társszerzője – amelynek másik írója a Világgazdasági Fórum alapítója és ügyvezető elnöke, Klaus Schwab – véleményezte a járvány eddigi és jövőbeni társadalmi következményeit és járta körül annak a lehetőségeit, miként lehetséges egy befogadóbb, egyenlőbb és emberségesebb világot építeni.

Thierry Malleret konferenciája áll annak a hibrid programkínálatnak a középpontjában, amely januárban események széles körével fedezi fel azokat a témákat, amelyekkel minden új év indul. Január 15-én egy beszélgetést hallhattak az érdeklődők Lola Vendetta illetve a @hazmeunafotoasí képviseletében Javirroyo és Lorena M. illusztrátorokkal, amely a humort, mint eszközt vizsgálta a társadalmi és személyes fogadalmak kifejezésére. Január 21-én a CASA SEAT adott helyet egy olyan kerekasztal beszélgetésnek, amely a technológiai környezetben a mobilitás kihívásait fejtegette és azt vizsgálta, hogyan alkalmazhatjuk a „moonshot thinking” módszerét, vagyis egy szinte elképzelhetetlen cél felállítását a sikerhez vezető úton. Az Impulse4Women csapatával együttműködve ezen a rendezényen részt vett Cintia Kimura (KG Protech), Antonio Cantalapiedra (Woonivers), Helena Torras (Pao Capital) és Nenad Marovac (DN Capital).

Január 23-án mutatkozott be a Barcelona Z Sessions első kiadása, amely új zenei körként a komoly elképzelésekkel rendelkező fiatal művészek támogatására hoztak létre. Ez alkalommal a közönség a rapper Santa Salut és a Ganges névre hallgató projekt előadását élvezhette, utóbbit Teresa Gutiérrez vezeti, aki idén adja ki harmadik albumát.

A hónap programja nem lett volna teljes a január 22-én megrendezésre került vita nélkül, amelynek témája az egyes vállalatok szerepe a fenntarthatóság fejlődésében volt. A vita résztvevői olyan szervezetek képviselői voltak, amelyek a vállalati társadalmi felelősségvállalás, a fenntarthatóság és a környezetvédelem kérdéseire specializálódtak. Ehhez hasonlóan – azok számára, akik az új évet valami új tanulásával kívánják kezdeni – február 6-án egy workshop keretében adnak hasznos tanácsot az RACC Foundation szakemberei az elektromos rollerek biztonságos használatával kapcsolatban.

A kulturális programok térítésmentesen érhetők el, előzetes regisztrációt követően a www.casa.seat oldalán, ahol élő közvetítések és a programokról készült felvételek is megtalálhatók.

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.24
Kimi Antonellinek oka van az ünneplésre Montrealban! Az olasz megszerezte negyedik egymást követő....
2026.05.24
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Hihetetlen múzeumi történet. ..
2026.05.24
Többször elsiratták, pedig igazi versenyvér folyik ereiben, ahogy a legújabb modellben is. ..
2026.05.24
Több bejelentés is érkezett, hogy az autópályán horrorkaraván közlekedik. Az M35-ös sztrádán a....
2026.05.24
Lábbeli- és ruhamustra rendőri szemmel.    ..
2026.05.24
A dán játékgyártó Speed Champions sorozata a sportautó első generációjával bővül – a különleges....
2026.05.24
Folytatódik sorozatunk, ahol az idén húszéves modelleket gyűjtöm össze, hogy meséljek egy kicsit....
2026.05.24
A Budapesti Közlekedési Központtal együttműködve május 20-án és 21-én a Budapesti Rendőr-....
2026.05.24
A Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíj szombati időmérő edzését, így a....
2026.05.24
A Szolnoki Járási Ügyészség halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat....