NÚSZ

Csaknem valamennyi e-matricából több fogyott nyáron

2019.09.23.

- A három nyári hónapban összesen 4,6 millió e-matricát vásároltak a magyarországi utakon közlekedők, szinte valamennyi matricatípusból több fogyott, mint tavaly ugyanebben az időszakban - arta közleményében a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. hétfőn.

Arányait tekintve a legnagyobb mértékben a motorosok havi matricájának értékesítése nőtt, darabszámban több mint 30, a bevételt tekintve csaknem 24 százalékos a növekedés. A közlemény szerint az autósok és a motorosok a heti (10 napos) e-matrica helyett egyre inkább a havi országos, vagy az éves megyei matricát választják. A heti matricából 5 százalékkal kevesebb fogyott, mint tavaly nyáron, ugyanakkor a havi országosból 16, az éves megyeiből 13 százalékkal több kelt el.

A legforgalmasabb hónap idén is az augusztus volt, amikor az összes eladott e-matrica száma meghaladta az 1,7 milliót. A NÚSZ kamerái és szakemberei a nyáron összesen 123 millió járművet ellenőriztek, csak augusztusban több mint 45 milliót. Az e-útdíj rendszerben 2,4, az e-matrica rendszerben 4,5 százalékkal növelték az ellenőrzések számát, a jogosulatlan úthasználatra vonatkozó adatok feldolgozása még tart - jelezte az útdíjfizetési szolgáltató.

A nyári balatoni szezon miatt a NÚSZ kiemelten figyelte az M7-es autópálya forgalmának alakulását. Itt is az augusztus volt a legkiemelkedőbb, szombatonként a sztráda átlagos napi forgalma megközelítette a 45 ezer járművet, ami majdnem háromszorosa egy átlagos januári szombat forgalmának. A legkevésbé forgalmasnak a keddi napok bizonyultak a közlemény szerint.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.27
A Drávacsehibe vezető ág építésével új szakasszal bővül a Dráva menti településeket és a dél-....
2026.06.27
A német kormány elfogadta a járművezető-képzés reformjának tervezetét: olcsóbb és digitálisabb....
2026.06.27
A Hyundai belga versenyzőjét a jó rajtpozíció is segítette, egyedül Sébastien Ogier van....
2026.06.27
A 32. European H.O.G. Rally június 18–21. között visszatért a portugáliai Cascaisba, ahol a festői....
2026.06.27
 A városnéző hajók szerepe az elmúlt években jelentősen megváltozott. Míg korábban elsősorban....
2026.06.27
A projekt keretében egyedülálló kerékpáros mozitúra indul az osztrák-magyar határtérségben. Az....
2026.06.26
Mi is azt hittük, hogy tapsolni megyünk, de mégsem ..
2026.06.26
Az első után a második szabadedzésen is Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője volt a....
2026.06.26
Az amerikai cég önvezető autói gyakran hajtanak be építési területekre és lezárt autópálya-sávokba....
2026.06.26
Mától regisztrálhatnak a MOL Bubi új generációjának kipróbálására azok, akik megfelelnek a....