személyi hír

Dr. Keszte Róbert a magyarországi Continental csoport országkoordinátora

2021.01.05.

A Continental technológiai vállalat Dr. Keszte Róbertet, budapesti  Continental Automotive Hungary Kft. ügyvezető igazgatóját bízta meg 2021. január 1-től a magyarországi Continental csoport országkoordinátori feladatainak ellátásával. Ezt a pozíciót az elmúlt két évben Nagy Mihály, a makói ContiTech Fluid Automotive Hungária Kft. ügyvezető igazgatója töltötte be.

Dr. Keszte Róbert a budapesti Continental gyár ügyvezető igazgatói feladatai mellett vállalta az országkoordinátori megbízást, mely feladatkörének vonatkozásában Dr. Hans-Jürgen Duensing, a Continental AG igazgatótanácsának tagjának tartozik beszámolási kötelezettséggel.

Dr. Keszte Róbert 2000-ben csatlakozott a Continentalhoz a budapesti gyár mérnökeként, majd széles körű tapasztalatokra tett szert a telephely több részlegének irányításával. Nemzetközi karrierjét 2006-ban a cégcsoport nagyszebeni gyárában kezdte és 2007-ben a nürnbergi központjában folytatta. A külföldi megbízásokat követően ismét a budapesti gyárban látott el gyáregység vezetői feladatokat, majd 2010-től a Continental temesvári elektronikai gyárát vezette 3 éven keresztül. Magyarországra 2014-ben tért vissza a Continental Automotive Hungary Kft. budapesti gyárának ügyvezetőjeként, mely feladatát a jövőben is folytatja. A budapesti gyár irányítása mellett aktív szerepet vállalt a Continental magyarországi tevékenységének bővítésében: az újonnan épülő debreceni gyár és a 2018-ban Budapesten megnyitott Mesterséges Intelligencia fejlesztőközpont létrehozása is nevéhez kapcsolódik. Vezetése alatt az elmúlt hat évben a budapesti gyár két egymást követő évben, 2018-ban és 2019-ben is elnyerte „Az év gyára” kitüntető címet, az „Év beszállítója 2020“ verseny győztesei között is szerepelt, miközben a magyar kormány partnereként aktívan részt vett az Ipar 4.0 mintagyár programban is.

A 10 magyarországi vállalat egy Continentalként alakítja a jövő mobilitását

A magyarországi Continental csoport jelenleg 10 hazai lokációban, közel nyolcezer munkatárssal végez fejlesztési, gyártási, és kereskedelmi tevékenységet, kiemelt pozíciót elfoglalva a német székhelyű vállalatcsoport globális térképén. Az egyes magyarországi vállalatok vezetői egy Continentalként alakítják közös, országos stratégiájukat, mely keretében beruházási és fejlesztési projekteket indítanak, kiemelt üzleti területek feladatait irányítják és élnek a vállalati szinergiák adta lehetőségekkel. Az országos funkciók, mint a HR, beszerzés és vállalati kommunikáció cégcsoport szintű irányítása is az országkoordinátor (Head of Focus Country) feladatkörébe tartozik.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.09
Szegeden már nem egyszerűen egy új autógyár épül, hanem az európai autóipar erőviszonyai....
2026.05.09
A jövőben a Cupra csakis szürkés színeket fog használni modelljei fényezéséhez. ..
2026.05.09
Tragikus kimenetelű közlekedési baleset történt csütörtökre virradó éjszaka a D1-es autópályán....
2026.05.09
A Chevrolet néhány évvel ezelőtt végleg búcsút intett a Sonicként ismert kompakt modellnek,....
2026.05.09
Május 18-21. között rendezik meg az Európai Bizottság, a Magyar Közút és nemzetközi szervezetek....
2026.05.09
A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 205,1....
2026.05.09
A Toyota francia pilótája a Hyundai francia pilótájától vette át a vezetést délután, miután az....
2026.05.09
A túraautó-világsorozat, hivatalos nevén a FIA TCR World Tour új idényét május 9-től kizárólag a....
2026.05.09
Nyolc személykocsi karambolozott az M7-es autópálya 58-as kilométerénél, Székesfehérvár térségében....
2026.05.09
Az Európai Bizottság előzetes adatai szerint 2025-ben 3 százalékkal csökkent a halálos közúti....