támogatás

A Duna műanyagszennyezése ellen az Audi Hungaria támogatásával

2021.09.27.

Az Audi Hungaria, az Audi Környezetvédelmi Alapítvány és a CLEAR RIVERS együttműködésében egy újrahasznosított műanyagból előállított hulladékgyűjtő csapdát telepítettek a Duna vizére. A hulladékgyűjtő a jövőben havonta akár három köbméter felelőtlenül kidobott hulladékot gyűjt össze a Duna vizéből. A felfogott hulladékból elkülönítik a műanyagot, majd egy zárt körforgásban újrahasznosítják. A projekt keretében emellett képzések indításával hívják fel az emberek figyelmét a tiszta víz fontosságára.

„Az Audi Hungaria elkötelezett a környezet védelméért, ennek szellemében vállalatunk 2020 óta szén-dioxid semlegesen működik. Fenntarthatósági szerepvállalásunk a gyárterületünkön is túlmutat, ennek nagyszerű példája volt az erdőtelepítési projektünk Győr határában, valamint a mostani kezdeményezés a vizek védelmében, amelyhez büszkén csatlakoztunk. Fontosnak tartom, hogy ezekkel a projektekkel felhívjuk munkatársaink és a közvélemény figyelmét is a környezet megóvásának fontosságára”, mondta Alfons Dintner, az AUDI HUNGARIA Zrt. igazgatóságának elnöke.

A képen balról jobbra: Hankó Gergely, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének elnöke, Bodor Tibor, az ING Bank Magyarországi Fióktelepének vezérigazgatója, Dr. Baranya Sándor, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezetője, Désirée Bonis, a Holland Királyság budapesti nagykövete, Dr. Rüdiger Recknagel, az Audi Környezetvédelmi Alapítvány ügyvezető igazgatója, Ramon Knoester, a CLEAR RIVERS alapítója és Alfons Dintner, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke a Litter trap átadásán

A projekt keretében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem közelében telepítettek egy  hulladékcsapdát, azaz egy mobil műanyaghulladék-gyűjtő szigetet. A beépített biztonsági eszközök megakadályozzák a már összegyűjtött hulladék visszakerülését a folyóba, például erős széllökés esetén. A hagyományos hálóktól és szívórendszerektől ezt a szerkezetet az különbözteti meg, hogy a külső falak intelligens kialakításának köszönhetően nem avatkozik be a folyó, mint élettér működésébe. Ez biztosítja, hogy a halak és a folyó más élőlényei ne kerüljenek a gyűjtőmedencébe, hanem alatta elúszhassanak.

Az Audi Környezetvédelmi Alapítvány immár 2018 óta folytat együttműködést a holland CLEAR RIVERS nonprofit szervezettel. Az együttműködés középpontjában a nyílt vizek világszinten tapasztalható műanyagszennyezése elleni innovatív megoldások állnak, valamint további cél, hogy az emberek figyelmét ráirányítsák a felelőtlenül eldobott hulladék környezetre gyakorolt káros hatásaira.

Rüdiger Recknagel, az Audi Környezetvédelmi Alapítvány ügyvezető igazgatója hangsúlyozta: „Partnereinkkel elkötelezettek vagyunk a környezetünk védelméért. A rotterdami Rijnhaven kikötőben és a brüsszeli Charleroi csatornában sikeresen telepített hulladékcsapdákat követően  a legújabb budapesti, dunai hulladékcsapdánkkal egy további európai helyszínre számíthatunk a vizek szennyezése elleni küzdelemben. Az óceánban található műanyag 90%-át a folyók szállítják oda. Ezért tekintjük alapítványunk fő küldetésének a műanyagszennyezés megakadályozását.”

A képen balról jobbra: Dr. Rüdiger Recknagel, az Audi Környezetvédelmi Alapítvány ügyvezető igazgatója, Désirée Bonis, a Holland Királyság budapesti nagykövete, Ramon Knoester, a CLEAR RIVERS alapítója és Alfons Dintner, az Audi Hungaria igazatóságának elnöke a Litter trap átadásán. Fotók: Audi

A CLEAR RIVERS nem csupán a felelőtlenül eldobott és vizekbe jutott hulladék összegyűjtése mellett elkötelezett, hanem célul tűzte ki, hogy egy zárt körforgást kialakítva a műanyagot kiválogassa, újrahasznosítsa majd minőségének javításával egy új életet adjon a műanyagnak. Ennek köszönhetően az összegyűjtött hulladékból növényekkel beültethető padok készíthetőek, amelyeket már több Audi gyártótelephelyen felállítottak. Ramon Knoester, a CLEAR RIVERS alapítója hozzátette: „Tevékenységünk során nem csupán Clean up projekteket valósítunk meg, hanem akcióinkkal és előadásainkkal szeretnénk felhívni a figyelmet a vizeket érintő műanyaghulladék problémájára, valamint a környezet iránti felelősségünkre.”

Az Audi Hungaria a Mission:Zero célkitűzés jegyében számos fenntarthatósági intézkedést valósít meg. A vállalat hőenergiaszükségletének több mint 75 százalékát geotermikus energiával fedezi, emellett a tavalyi évben helyezték üzembe a vállalat területén Európa legnagyobb, tetőn kialakított napelemparkját. Röviddel ezelőtt indult az Aluminium Closed Loop projekt az Audi Hungariánál, amely az alumínium körforgásba kapcsolásával jelentős mennyiségű erőforrásmegtakarítást eredményez és tovább csökkenti a vállalat ökológiai lábnyomát. A fenntarthatóság érdekében tett intézkedések eredményeként az Audi Hungaria 2020 óta karbonsemlegesen működik.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.04.25
A HangZóna mai vendége Rusznák András igazságügyi járműszakértő. ..
2024.04.25
Április 25-én a pekingi Auto China 2024 járműipari konferencián mutatta be legújabb fejlesztését a....
2024.04.25
Megszólalásig hasonlít a Citroen C5 Aircrossra és osztozik is majd technikai alapjain az új Opel....
2024.04.25
Több mint egy tucat elektromos autó hirtelen lángra lobbant egy Eibesbrunn melletti cég telephelyén....
2024.04.25
Több mint 20 év után megújult a márka logója és vizuális arculata – írja honlapján a német....
2024.04.25
Tudja mi a különbség a sales maneger, a business development manager és account manager munkakörök....
2024.04.25
A Porsche újabb változattal teszi teljessé a 2023-ban teljes modellfrissítésen átesett Cayenne....
2024.04.25
A Magyarországon működő járműipari vállalatok, beleértve a nagy autógyárakat és azok széles....
2024.04.25
A BMW Group debreceni gyára és a Lufthansa együttműködése révén kapacitás bővítés valósult meg a....
2024.04.25
A Hyundai Motor Company a németországi Nürburgring versenypályán tesztelte az IONIQ 5 N - a márka....