flottakezelés

Egyre nagyobb népszerűbbek a flottaautók

2015.02.25.

Egyre nagyobb a kereslet a flottaautók iránt – erre engednek következtetni a nemzetközi, valamint a hazai flotta- és gépjárműkezelés terén piacvezető LeasePlan 2014-es évre vonatkozó, most közzétett adatai.

A LeasePlan Hungária Zrt. flottájának mérete például 8,4%-kal nőtt, míg saját tulajdonú flottájuk finanszírozott összértéke 11,3%-os növekedést mutatott. A hollandiai székhelyű LeasePlan tavaly összesen 14%-kal növelte nettó árbevételét, és a 2013-as 1,37 millió autóhoz képest tavaly már 1,42 millió általuk kezelt járművet lehetett látni az utakon.

2014-ben emelkedett a felhasználók elégedettsége is, melynek köszönhetően a LeasePlan a tavalyi év végére még több autót és még nagyobb piacot tudhatott magáénak. Az éves adatok szerint a nagy, nemzetközi ügyfelekkel foglalkozó LeasePlan International (LPI) 18.000 járművel gazdagodott, ami már közel 400.000-es flottát jelent; a LeasePlan pedig összesen 1,42 millió autót kezel világszerte. A LeasePlan Hungária Zrt. mutatói is növekedésnek indultak a tavalyi év folyamán: flottaméretük 8,4%-kal bővült, saját tulajdonú flottájuk finanszírozott összértéke pedig 11,3%-os növekedést mutatott.


Földrajzilag a LeasePlan Kanadának köszönhetően a flottakezelő már egész Észak-Amerikát lefedi, a LeasePlan Turkey-vel pedig teljes tulajdonjogot szerzett Törökországban. Így már 5 földrész 32 országában van jelen a vezető gépjárműkezelő, és az idei évre további növekedési tervei vannak. A terjeszkedés mellett a LeasePlan célkitűzése olyan újabb innovációs megoldások kidolgozása, melyekkel a legjobb szolgáltatást biztosíthatja a cégautót használók számára.

– A WebSzerviznek például jelentős figyelmet szenteltünk itthon, Magyarországon, hiszen rendkívül hasznos funkciókkal bír: az online szolgáltatás felhasználóbarát felületével biztosítja, hogy a gépjárműhasználók és a flottamenedzserek szervizigényeiket gyorsan és egyszerűen adhassák le – a LeasePlan Mobilapplikációja segítségével immár akár okostelefonjukról is –, illetve nyomon követhessék a szervizelés státuszát – fogalmazott Roelof Hansman, a LeasePlan Hungária Zrt. vezérigazgatója a fejlesztésekkel kapcsolatban.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.02
A bangkoki Impact Speed ​​​​Parkban megrendezett jubileumi rendezvény több mint 3800 rajongót és....
2026.01.02
2026 elején már vesznek fel dolgozókat a Vulcan Shield Global (VSG) békéscsabai gyárához - mondta a....
2026.01.02
Noha a Haas és a Toyota 2026-ban szorosabbra fűzi szövetségét, a versenyzői ülések a gyártó számára....
2026.01.02
A modern technológia ezt az intim szférát sem kíméli.   ..
2026.01.02
Özönlöttek az A320neo típuscsaládra szóló rendelések 2025 végén a kínai vevők részéről, az Air....
2026.01.02
Négy ember meghalt csütörtök délután egy vonattal ütköző autóban Sátoraljaújhelynél, a 37-es út....
2026.01.01
A Scenic E-Tech akkumulátorával azonos méretű akku biztosította a különleges autóhoz az energiát. ..
2026.01.01
A HangZóna mai vendége Knezsik István, az Autós Nagykoalíció, és a Magyar Gépjárműimportőrök....
2026.01.01
Súlyos baleset történt az autópályán Ordacsehinél, az Útinform szerint leállították a forgalmat. ..
2026.01.01
Nem sokkal azután, hogy a Renault bejelentette az RS modellek tervezett visszatérését, a Nissan is....