elektromos autók piaca

Elektromos autók piaca: Európa lenyomta Kínát

2020.08.25.

Európa megelőzte Kínát, és világszinten átvette a vezető szerepet az elektromos (hibrid és teljes elektromos) autók piacán – írja a quotidiano.net olasz hírportál autós rovata.

Egy független német autóipari elemzés szerint az elektromos járművek értékesítése Európában meghaladta a Kínán belüli eladásokat 2020 első hét hónapjában.

A publikusan elérhető adatok szerint idén január és július között az Öreg Kontinensen mintegy 500 ezer elektromos és hibrid autó kelt el Európában, vagyis 14 ezerrel több, mint Kínában. A félmillió Európában értékesített e-jármű közül 269 ezer a teljesen elektromos autó, és 231 ezer a hibrid.

Az európai számok megugrásának fő oka, hogy a kontinens kormányai bevetették magukat az autóipari cégek megmentése érdekében. Egyrészt enyhíteni akarták a koronavírus-járvány gazdasági kárait. Másrészt, hogy eleget tegyenek a légkörbe jutó szennyező gázok és káros anyagok kibocsátási szintjének csökkentésére vonatkozó szigorodó előírásoknak.

Kína ezzel ellentétesen járt el: csökkentette az állami támogatások szintjét, hogy versenyre, ezzel pedig árcsökkentésre kényszerítse az autógyártókat.

Az elemzés szerint, ha kitart  az értékesítési jelenlegi üteme, akkor x Európában valószínűleg több mint egymillió elektromos és hibrid modellt fog elkelni 2020 végéig.

Az eladásokban várhatóan a Tesla a Volkswagen (és annak új ID.3 modellje) jár majd élen.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.02
Vendég: Pócsik László a QJMOTOR magyarországi importőre. ..
2026.04.02
A Ford további frissítéseket jelentett be a Mustang Mach-E elektromos SUV modelljéhez, beleértve az....
2026.04.02
A Lotus piacra dobja a Scura sportkocsijának újabb különkiadását, de csak hatvan darabot készít....
2026.04.02
Öt gépkocsi ütközött össze az M0-s autóút 16-os kilométerszelvényénél, Halásztelek térségében, az....
2026.04.02
A BAIC is jelentős mérföldkövet ért el a nátriumion‑akkumulátorok fejlesztésében. Miközben a kínai....
2026.04.02
A közép-kelet-európai (CEE) autópiac a várakozásoknál gyorsabb növekedést mutatott 2025-ben,....
2026.04.02
A floridai Kennedy Űrközpontból sikeresen felbocsátották az amerikai Hold-program, az Artemis II....
2026.04.02
Bár Szuzukában megvédte a sorozatban második házon belüli vereségét elszenvedő George Russellt,....
2026.04.02
Kápolna ismét a figyelem középpontjába került, ahol az Erdők Világnapja alkalmából rendezett....
2026.04.02
A gépjárműadó befizetésének határideje április 15., a több mint 3,5 millió érintett autósból....