autófeltörés

Elfogták a csepeli autósok rémét

2021.05.08.

Ugyanazzal a brutális módszerrel esett neki a tucatnál több kiszemelt autónak.

A nyomozás adatai szerint a 20 éves Sz. Tamás 2021. április 14. és április 15. között Csepelen 13 autót tört fel, közülük hatból lopott is - írja a police.hu.

Az elkövető betörte a kiszemelt autók ablakát, majd a kesztyűtartóból vagy az utastérből ellopta az otthagyott, könnyen mozdítható tárgyakat. Lopott ruhaneműket – ezektől többségében pár méter után megszabadult –, sporttáskát, pénzt, de lézeres távolságmérőt és egy egészségügyi dobozt is. Az elkövető közel 600 ezer forint kárt okozott a betört ablakokkal.

Sz. Tamás betört egy dohányüzletbe, illetve egy boltba is, amelyeknél szintén kitörte az üveget, de a biztonsági rácsokon nem jutott be, így onnan már nem lopott el semmit.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság XXI. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a fővárosi Sz. Tamást rövid időn belül azonosították, majd 2021. május 4-én elfogták. A csepeli rendőrök a férfit 2 rendbeli lopás bűntett kísérlet, 6 rendbeli lopás vétség és 7 rendbeli lopás vétség kísérlet miatt gyanúsítottként hallgatták ki, amely során beismerte a bűncselekmények elkövetését.

A rendőrség kéri, fogadják meg a Budapesti Rendőr-főkapitányság tanácsát, és ne hagyjanak értéket a gépkocsiban még akkor sem, ha csak rövid időre távolodnak el az autójuktól!

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.29
Ez a fiatal kínai autógyártó első külföldi innovációs centere, ráadásul egyenesen az európai....
2026.03.28
Az év első negyedében jó szokás szerint összegyűjtöm azokat az autókat, amik kerek évfordulót....
2026.03.28
Néhány hete robbant a hír: a világ egyik vezető autógyártójaként és az új energiás meghajtások....
2026.03.28
Sokan, sokféleképp megpróbálták már csillapítani az autókba beszűrődő gördülési zajt, de a....
2026.03.28
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) utóvizsgálatot indított a Wizz Air-nél, a versenyhatóság pénteki....
2026.03.28
Bár Magyarországon ritka a kemény tél (utoljára 2012-ben volt komoly), idén kijutott nekünk a....
2026.03.28
Hétfő reggeltől engedélyhez kötik az autóbuszok behajtását a Gellérthegy térségébe - közölte a....
2026.03.28
Péntektől minden külföldi rendszámmal rendelkező gépjármű sofőrje 2,012 eurót fizet majd a....
2026.03.28
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán este a Tiszacsernyő és Kistárkány (Tőketerebesi járás)....
2026.03.28
Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a Forma-1-es Japán Nagydíj szombati....