AutoWallis Nyrt.

Elindult a kereskedés az AutoWallis új részvényeivel

2021.11.24.

A mai naptól forognak a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) Prémium kategóriájában az AutoWallis új részvényei, miután a kibocsátási folyamat sikeresen lezárult - közölte ma a cég a tőzsde honlapján szerdán.

Az AutoWallis nyilvános tranzakcióból származó 85 470 085 darab új részvényét vezették be a pesti parkettre. A november 9-én zárult részvényjegyzés során az előzetes 6-8 milliárdos tervhez képest több mint 17 milliárd forint összegű jegyzési igényt adtak le a befektetők. A tőzsde autós vállalata végül 10 milliárd forintért bocsátott ki részvényeket a jegyzés előtt meghirdetett ársáv felső harmadában található 117 forintos árfolyamon - írja az MTI.

A részvénykibocsátás támogatja az AutoWallis csoportnak azt a célját, hogy részben a befolyt összegből 16-38 milliárdos üzletfejlesztéseket, akvizíciókat hajtson végre, melyek hozzájárulnak ahhoz, hogy a társaság az évtized végére a régió meghatározó autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatójává váljon - írták.

Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója az új részvények tőzsdei bevezetését követően elmondta: az AutoWallis részvénykibocsátásának jelentőségét mutatja, hogy 2017 óta ez volt az első a BÉT szabályozott piacán, és több mint 10 éve nem volt ilyen méretű lakossági részvényjegyzés a magyar parketten.

Ormosy Gábor, az AutoWallis vezérigazgatója elmondta: a sikeres forrásbevonás elsődleges célja, hogy részben azzal finanszírozza a 2025-ig tervezett 16-38 milliárd forint értékű üzletfejlesztéseket, akvizíciókat. Az AutoWallis idénre tervezett 191-212 milliárd forintos árbevétele 2025-re megduplázódhat, 400 milliárd forint fölé ugorhat.

A cég részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. A részvények kedden 120 forinton zártak. Egy éven belül a legmagasabb értékük 135 forint, a legalacsonyabb 79,6 forint volt.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.27
Már nagyon közel volt hozzá egy olasz gyártósor, hogy kínai kézre kerüljön, de a Fiat közbelépett. ..
2026.07.26
Norris és Antonelli elfáradt, Verstappen nem számított dobogós helyezésre. ..
2026.07.26
A korhűen legyártott, az eredetivel tökéletesen egyező Auto Union Lucca először jelent meg....
2026.07.26
A világbajnoki címvédő Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 41. Forma-1-es Magyar....
2026.07.26
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Autó extrákkal. ..
2026.07.26
És mit kell tennünk, ha ilyennel találkozunk?   ..
2026.07.26
A hosszabb távokra használt utazóautóknál ma is van még létjogosúltsága a dízel erőforrásnak, ezt....
2026.07.26
A Corsa A GSi-től az új Corsa GSE-ig: eddig minden Corsa-generáció felvonultatott legalább egy....
2026.07.26
Helyére került a Déli Körvasút új, 2500 tonnás acél hídszerkezete a Soroksári út felett - közölte....
2026.07.26
Egy utas az autóba szorult a baleset következtében – jelentette az Országos Katasztrófavédelmi....