ZalaZone

Elkészült a zalaegerszegi tesztpálya irányítóközpontja

2022.02.02.

- Mintegy 350 millió forintos beruházással készült el a zalaegerszegi ZalaZONE Járműipari Tesztpálya irányítóközpontja, ahonnan mintegy 60 kamera és műholdas nyomkövetők segítségével ellenőrzik a teljes létesítményt - tájékoztatta az üzemeltető Autóipari Próbapálya Zala Kft. (APZ) szerdán az MTI-t.

Hamar Zoltán, az APZ cégvezetője a jelképes átadás kapcsán arról beszélt, hogy a 400 négyzetméteres, 350 millió forintból kialakított Control Center a tesztpálya üzemeltetéséért felelős 40-50 fős személyzet munkabázisát jelenti.

A beruházás keretében elkészült a pályairányítási rendszer, amely mintegy 60, kerítésvédelmi-, illetve nyomkövető rendszerrel ellátott kamerát tartalmaz, amelyekkel a 250 hektáros tesztpálya teljes területe ellenőrizhető.

A fejlesztés egy légiirányítási központhoz hasonlítható. A kamerákkal, valamint műholdas alapon minden jármű mozgását és azok rendszámát is látják, de azt is, hogy ki vezeti az adott járművet, milyen céllal, illetve milyen jogosultságai vannak. Ezzel az eddigi ideiglenes megoldások helyett világszínvonalú és biztonságos pályairányítás valósult meg a tesztpályán - összegezte Hamar Zoltán.

Vigh László országgyűlési képviselő, a pálya miniszteri biztosa szerint a 45 milliárd forintból épült járműipari tesztpálya számára jelentős a most megvalósult beruházás. A technikai épület mellett található új épületegységbe a fogadóépületből költöztek át a dolgozók, akik a lehető legmodernebb és legkomfortosabb körülmények között, egy csaknem 8 méteres LED-fal előtt végzik a munkájukat.

A most elkészült irányítóközpont, illetve a teljes tesztpálya nemcsak a város, a térség és a megye, hanem az ország fejlődéséhez, a gazdasági és az innovációs mutatók növekedéséhez is hozzájárul - hangsúlyozta Vigh László.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.26
Mi is azt hittük, hogy tapsolni megyünk, de mégsem ..
2026.06.26
Az első után a második szabadedzésen is Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője volt a....
2026.06.26
Az amerikai cég önvezető autói gyakran hajtanak be építési területekre és lezárt autópálya-sávokba....
2026.06.26
Mától regisztrálhatnak a MOL Bubi új generációjának kipróbálására azok, akik megfelelnek a....
2026.06.26
Elsőre hihetetlenül hangzik, hogy elengedett kézzel, a kormányt nem fogva, 130-as tempóval....
2026.06.26
Kimi Antonelli volt a leggyorsabb a pénteki első gyakorláson a hőségtől sújtott Red Bull Ringen. ..
2026.06.26
A mérnökhallgatók közel kétharmada külföldi karrierben is gondolkodik, miközben a hibrid....
2026.06.26
A hétüléses villany SUV közel 650 kilométeres hatótávolságot, akár 935 literes csomagtartót és....
2026.06.26
Három friss és felháborító közlekedési jelenetet válogatott össze a Bpiautosok portál. ..
2026.06.26
A japán prémiumautó-gyártó mindent megtett azért, hogy a kerekesszékes páros bajnok Alfie Hewett....