vasút

Elment az utolsó vasúti hálókocsi is Japánban

2015.08.24.

Megszűnt a hálókocsis vasúti közlekedés Japánban, miután a hét végén megtette utolsó útját a "kék vonatként" emlegetett távolsági szerelvény, 57 évvel az üzembe helyezés után.

A Hokutoszei expresszvonat szombat délután indult el utolsó útjára a Japán északi részén fekvő Szapporóból és vasárnap reggel érkezett meg a tokiói Ueno-pályaudvarra. Mindkét eseményt a vasút szerelmeseinek ünneplése kísérte. A privátkabinokból álló és fényűző étkezőkocsijáról is ismert vonat valójában már márciusban befejezte a menetrend szerinti forgalmat, azóta csak alkalomszerűen közlekedett.


A vidéket a nagyvárosokkal összekötő "kék vonatok" hajdani népszerűek voltak a nagy távolságra utazók körében, utasaik száma azonban rohamos csökkenésnek indult a szupervonatok és az autópályán közlekedő távolsági buszok megjelenésével, a belföldi légi járatok elszaporodásával.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.02
Új korszak kezdődik az elektromos mobilitás hazai piacán: jelentős, több mint 3 millió forintos....
2026.03.02
 A Karmelita Kolostorban Orbán Viktor miniszterelnök és Karel Havlíček cseh miniszterelnök-....
2026.03.02
Biatorbágy közelében végeznek műszaki mentést a tűzoltók - írja a Katasztrófavédelem. ..
2026.03.02
A Toyota Motor Manufacturing Canada és az Agility Robotics kereskedelmi megállapodást kötött,....
2026.03.02
Történelmi mérföldkőhöz érkezett az európai teherszállítás: először kelt át teljesen elektromos....
2026.03.02
A dél-koreai elektronikai óriás, a Samsung bezárja Szlovákiában működő utolsó gyártóüzemét Galántán....
2026.03.02
Egyre rafináltabb módszerekkel dolgoznak az autókat kifosztó tolvajok Pozsony megye területén -....
2026.03.02
Az LG Electronics (LG) a világ legnagyobb és legjelentősebb távközlési- és mobilkommunikációs....
2026.03.02
A rendőrség leállítja az elektromos autók használatát járőrözéshez. A Belügyminisztérium....
2026.03.01
A bajor prémiummárka látványos diadalokkal fordult rá a 2026-os esztendőre: az auto motor und sport....