illegális autóbontó

Előzetesben egy illegális bontó orgazdája

2015.10.23.

A bűnszervezet tagjai több európai uniós országból gépkocsikat tulajdonítottak el, amelyeket aztán egy nyírteleki telephelyen szétszereltek és az alkatrészeket Ukrajnában értékesítették.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya orgazdaság bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást egy 29 éves ukrán állampolgár ellen. A nyomozás jelenlegi adatai szerint a férfi 2012. évtől kezdődően egy bűnszervezet tagjaként közreműködött abban, hogy több európai uniós országból gépkocsikat tulajdonítottak el, amelyeket aztán egy nyírteleki telephelyen szétszereltek és az alkatrészeket Ukrajnában értékesítették.

A nyomozók a gyanúsítottat 2015. október 21-én őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatását. A rendőrség a bűnszervezet másik két tagjával szemben folytatott nyomozást 2014. október 10-én vádemelési javaslattal befejezte. A korábbi eljárás során 28 személygépkocsi beazonosítása történt meg a helyszíni szemle során feltalált gépkocsialkatrészek alapján.

Az ügyben a gyanúsítottak köre tovább bővülhet.

Forrás: police.hu

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.20
A Peugeot új Hypersquare rendszere nem egyszerű innováció, hanem korszakváltás. A francia márka....
2025.12.20
Mostanában egymás után dobta piacra a hajdan volt nagysikerű R5, R4 és legutóbb a Twingo kiskocsi....
2025.12.20
A Mazda CX-5 mára a globális SUV-szegmens egyik ikonikus modelljévé vált. Története azonban számos....
2025.12.20
Jól megy sokaknak Magyarországon, számos nagyon drága luxus- és sportautó talált gazdára. Nézzük,....
2025.12.20
Nagy karambol történt a körgyűrűn, emiatt lényegében megbénult a forgalom az M0-on. ..
2025.12.20
Európa egyik legkorszerűbb vasúti-közúti terminálját építi meg a 2027-ig Szegeden a METRANS, a....
2025.12.20
Teljes szélességében lezárták a 87-es főút egy szakaszát, miután egy kisbusz és egy személyautó....
2025.12.20
A sikeres futáspróbákat és a hatósági vizsgát követően újabb, immár a 25. CAF-villamost vette át és....
2025.12.20
Az új MINI modellcsalád utastéri anyaghasználatát fenntarthatósági díjjal ismerték el. A másodlagos....
2025.12.20
A BYD kiváló évet zár 2025-ben, az első 11 hónapban összesen 4,182 millió autót gyártott, ez 2024....