üzemanyag ár

Emelkedik az üzemanyagok jövedéki adója is

2016.06.07.

- Az Országgyűlés kedden új törvényt hozott a jövedéki adóról, amely a kőolaj világpiaci árához kötötte és annak jelenlegi mértéke alapján szeptembertől emelhetővé tette az üzemanyagok jövedéki adóját.

A képviselők 124 igen szavazattal, 37 nem ellenében és 29 tartózkodás mellett fogadták el Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter javaslatát. Ennek értelmében az üzemanyagok jövedéki adója akkor emelkedik, ha a kőolaj világpiaci ára hordónként 50 dollár alá csökken. Ebben az esetben a gázolaj közterhe literenként 10, a benziné 5 forinttal növekszik. A kormány az így szerzett többletbevételeket elsősorban az alsóbbrendű utak felújítására fordítaná.

Varga Mihály javaslata indoklásában úgy fogalmazott, az új jövedéki adóról szóló törvény a korábbinál egyszerűbb, így átláthatóbb és rövidebb, továbbá teljes elektronizációra törekszik. A tárcavezető hangsúlyozta, a szabályozás a kockázatok elkerülésére az adókockázathoz igazodó biztosítékrendszert alkalmaz.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.13
Amerika sosem volt köbcenti iszonyos, így természetesen tőlük érkezett a legtöbb big block,....
2026.01.13
Kína megállapodásra jutott az Európai Unióval (EU) a kínai gyártású járművek (EV) uniós exportját....
2026.01.13
A Budapest felé vezető oldalon, Kecskemétnél égett a teherautó. ..
2026.01.13
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet: a kedd hajnali adatok....
2026.01.13
Már vagy egy tucat A- és B-kategóriájú elektromos mini-típus kapható a magyar újautó-piacon.....
2026.01.12
Ezek voltak a legnépszerűbb autók Svájcban 2025-ben – írja a blick.ch.   ..
2026.01.12
Évnyitó interjú Morenth Péterrel, a HTA elnökével   ..
2026.01.12
A Volkswagen gőzerővel készül egy új elektromos modell, az ID. Polo bemutatására, s most először....
2026.01.12
A Mercedes-Benz Group 2025-ben 2,16 millió személyautót és kisteherjárművet értékesített....
2026.01.12
Egy német tanulmány szerint a 30 km/h sebességkorlátozás a nagyvárosokban kevesebb balesethez vezet....