repülés

Erős évkezdet a debreceni repülőtéren

2018.02.18.

- Magyarország második legforgalmasabb repülőterét, a Debrecen Airportot januárban több mint 24 ezren vették igénybe, ami 26 százalékos utasszám-növekedést jelent a tavalyi évkezdethez képest - közölte a repülőtér járatfejlesztési igazgatója az MTI-vel megjegyezve, hogy ez minden idők legerősebb januári utasforgalma volt a magyarországi regionális repülőterek történelmében.

 Tamás László elmondta: az utasforgalom stabil növekedése januárban is egyértelműen a stratégiai partnereiknek, a Wizz Air és a Lufthansa City Line légitársaságoknak köszönhető. Hozzátette: tavaly december óta már Európa és Izrael nyolc gazdasági és turisztikai szempontból is rendkívül fontos régiójával van közvetlen légi összeköttetése a cívisvárosnak, és így a kelet-magyarországi régióknak.



Az idén további növekedésre számítanak a külföldi turisták által eltöltött vendégéjszakák számát illetően is. Tamás László tájékoztatása szerint 2018-ban tovább bővül a debreceni repülőtér kínálata: március 29-től a Lufthansa kedd és szombat kivételével már hetente 5-ször szállít majd utasokat Debrecen és München között.

A nyári charter szezon a rendszeres német beutazó charter gépek mellett Törökországba heti kétszer, Görögországba, Bulgáriába és Egyiptomba heti egy-egy alkalommal indítanak járatokat. A nyár újdonsága Barcelona lesz, ahova június közepétől szeptember végéig közlekednek járatok Debrecenből - ismertette a járatfejlesztési igazgató.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.10
Márciusban az NX és RX modellek mindössze 1,9%-os ügyleti kamattal, már akár nettó 125 ezer....
2026.03.10
A szülők többsége biztos benne, hogy mindent jól csinál – a számok mégis mást mutatnak. Egy friss....
2026.03.10
Lezárták az érintett pályaszakaszt a Szeged felé vezető oldalon – jelentette az Országos....
2026.03.10
Egy olcsó és kompakt SUV. ..
2026.03.10
Baleset, lerobbant kamion és katasztrófaturista autósok okoznak nem kis bajt a körgyűrűn. ..
2026.03.10
A Scout márka technikai problémák miatt egy évvel eltolja modelljeinek bemutatóját. ..
2026.03.10
„A világ legfejlettebb villanyautó akkumulátora és a földkerekség leggyorsabb sorozatgyártású....
2026.03.10
Továbbra is a BMW Group az Egyesült Államok legnagyobb autóipari exportőre a kiviteli összérték....
2026.03.10
Volt, aki 153 km/h-s tempóval rongyolt el a sebességet mérő rendőrök mellett. ..
2026.03.10
Az új energiás, azaz a plug-in hibrid elektromos és akkumulátoros meghajtások egyik vezető....