elektromos autó

Európai második a hazai elektromos autóflotta bővülése

2024.08.30.

- Az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezetének (ACEA) rendszeres adatközlése szerint júliusban 63,9 százalékkal több tisztán elektromos személygépkocsit állítottak forgalomba Magyarországon, mint az előző év azonos hónapjában - tette közzé az Energiaügyi Minisztérium (EM) a Facebook-oldalán csütörtökön.

A tárca kiemelte: a horvát, cseh és dán mutatók után ez a negyedik legnagyobb arányú gyarapodás a kontinensen. Az élmezőnybe tartozó előrelépés különösen annak fényében fontos eredmény, hogy az összesített uniós adat tíz százalékot meghaladó visszaesést mutat.

Még kedvezőbb magyar helyezést ér az idén januártól júliusig tartó időszak teljesítménye. A hazai bővülés 2024 első hét hónapjában kis híján 60 százalékos volt, ezt egyedül a máltai mutató múlja felül, jelentősen kisebb darabszámok mellett. A tisztán elektromos autók regisztrációjában európai szinten megtorpanást jelez a statisztika (-0,4 százalék) - ismertette az EM.

A minisztérium megismételte, a jövő a zöldenergiáé. Az egyik legnagyobb szennyező közúti közlekedés zöldítése nem csak a klímavédelem, a települések tisztább levegője, élhetősége szempontjából fontos cél. A kapcsolódó iparfejlesztések nagyban hozzájárulhatnak a gazdasági növekedés újraindításához, az európai versenyképesség megerősítéséhez is - hangsúlyozta bejegyzésében a tárca.

Magyarországon a Belügyminisztérium összegzése szerint a múlt hónapban állt munkába a hatvanezredik, kizárólag elektromos hajtású gépkocsi. A leginkább környezetkímélő autókból ezzel az évtized elejéhez képest már közel nyolcszor több közlekedik zöld rendszámmal az országban. A statisztikai adatok alapján február óta minden hónapban több tisztán elektromos gépkocsit helyeztek forgalomba Magyarországon, mint bármikor korábban - írta az EM.

A tárca úgy fogalmazott: a lendületes bővülést minden bizonnyal a vállalatok támogatási programja is élénkíti. A cégek a 30 milliárd forintos keretből járművenként 2,8-4 millió forintot igényelhetnek kizárólag elektromos hajtású személyautó, kisteherautó vagy kisbusz megvásárlásához. A csütörtökön reggelig beérkezett 3578 pályázat alapján 4316 gépkocsi támogatott beszerzése valósulhat meg összesen 16,7 milliárd forint állami hozzájárulással - jelezték.

A közeljövőben várható újabb kiírás 28 milliárd forintos keretösszeggel ösztönözheti mintegy száz új e-töltőállomás telepítését Budapesten kívül az ország bármely részében - hívta fel a figyelmet a minisztérium.

A klímavédelmi erőfeszítések révén a károsanyag-kibocsátás korábban emelkedő tendenciáját 2023-ban nagymértékű, 7,1 százalékos csökkentésbe sikerült átfordítani a közlekedésben. Ennek is köszönhető, hogy Magyarország már tavaly felülmúlta az előzőleg 2030-ra tervezett 40 százalékos kibocsátás-csökkentési célszámot. Az Energiaügyi Minisztérium az eddigi teljesítményre építve a következő évtized elejére így már 50 százalékos csökkentéssel számol a teremtett környezet védelme, a következő generációk életminőségének megóvása érdekében - fogalmazott bejegyzésében a tárca.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.14
A helyszínre légi és földi mentőegység is érkezett – írta az Országos Katasztrófavédelmi....
2026.07.14
A nyár egyik legszomorúbb autós híre volt, hogy mégsem valósul meg a rég várt Lexus LF-ZC, amelyhez....
2026.07.14
Egyetlen vidéki város kap 44 új elektromos autóbuszt. A járművek között csuklós, szóló- és....
2026.07.14
A brit kormány közlekedési menetrendjét idén is a király olvasta fel a parlament ünnepélyes....
2026.07.14
Nemcsak a közutakon, hanem idén második alkalommal a vízen is mértek sebességet a rendőrök. A vízi....
2026.07.14
Látszólag teljesen érthetetlen, miért történt az ütközés. ..
2026.07.14
A kamionversenyzés őshazájában, a Nürburgringen folytatódott az Európa-bajnokság a hétvégén. A....
2026.07.14
Csatlakozik a hagyományos európai gyártók egyre hosszabb sorához a Volkswagen is, és megpróbálkozna....
2026.07.13
Évek óta minden fejlesztés arról szól, hogyan lehet néhány perccel lerövidíteni az elektromos autók....
2026.07.13
A Formula–1 Magyar Nagydíj hetében a Corvin Palace és a Time Out Market Budapest az autósport....