járműeladások

Ezeket a Skodákat vették a legtöbben az első negyedévben

2025.05.02.

Az idei első negyedévben éves szinten 8,2 százalékkal, 238 600-ra emelkedtek a cseh Skoda Auto eladásai. Ebből 36 900 személyautó elektromos, illetve hibrid meghajtású volt - jelentette be a Skoda Auto pénteken közleményben.

Az elektromos és hibrid meghajtású kocsik eladása éves összehasonlításban megduplázódott, s az összes eladott jármű 15 százalékát teszi ki. A német Volkswagen konszernhez tartozó legnagyobb cseh autógyár bevételei az év első három hónapjában 7,26 milliárd eurót tettek ki, ami 10,4 százalékkal több, mint a tavalyi év első negyedében. A cég nyeresége 2,1 százalékkal, 546 millió euróra emelkedett.

"Eladásaink a világpiacokon a tavalyi első negyedévhez viszonyítva 8,2 százalékkal növekedtek, ami magasabb növekedés, mint az ágazat átlaga. Az eredmény annál értékesebb, mert Európában és a világban is bizonytalan az autópiac" - mutatott rá Klaus Zellmer, a Skoda Auto igazgató tanácsának elnöke. Nagyon sikeresnek minősítette az Elroq elektromos családi autó (SUV) eladását, amelyre március végén már több mint 45 ezer megrendelést jegyeztek, ami szerinte meghaladja a Skoda vezetésének várakozásait is.

Európában a Skoda eladásai 5,2 százalékkal 194 300-ra növekedtek, míg az egész autópiac forgalma 0,3 százalékkal csökkent. Az Egyesült Királyságban 23 százalékkal 22 600-ra, Németországban pedig 6,7 százalékkal 46 700-ra nőtt az eladott Skoda kocsik száma. Csehországban ebben az időszakban 22 ezer autót adott el a Skoda, ami 8,6 százalékos növekedés.

A Skoda Auto az első negyedév végén új szerelőüzemet nyitott Vietnámban, ahol az Indiában gyártott kocsikat állítják össze a vietnámi piac számára. Kínában viszont 20 százalékkal, 3000-re visszaesett a Skoda-járművek eladása.

A legkeresettebb modell továbbra is az Octavia, amelyből 49 400 kelt el, bár ez 19 százalékos visszaesés. A Kodiaq családi modellből 32 300-at adtak el, 32 százalékkal többet, mint a tavalyi év azonos időszakában. A harmadik helyen a Kamiq végzett 30 700 eladott autóval, ami 7,6 százalékos növekedés. Az elektromos Enyaq a hatodik helyen van, eladása 45 százalékkal 20 200-ra emelkedett.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.03
Az Automobili Lamborghini Francesco Miliciát nevezte ki új marketingigazgatójának. Christian Mastro....
2026.08.03
Tizenkettedik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót augusztus 5. és 9. között....
2026.08.03
Elindult a megújult Mol Bubi közbringarendszer hétfőn Budapesten, a korábbinál nagyobb flottában....
2026.08.03
Az Autós Nagykoalíció (ANK) nyolcadik alkalommal hirdette meg az Év Magyar Autója versenyt,....
2026.08.03
Az elektromos Amble One egyszerre tánik golfkocsinak, dűnebuggy-nak és holdjárónak, mégis....
2026.08.03
A Toyota 2000GT a japán autógyártás egyik legnagyobb legendája, de létezik belőle egy még....
2026.08.03
Áprilisban Jim Farley, a Ford vezérigazgatója elárulta, hogy a vállalat régóta várt (és egyelőre....
2026.08.03
Számos BMW személygépkocsi indítási problémája járműtüzet okozhat. Az érintett autókat most....
2026.08.03
Miközben javában tart a nyár, az autóipar már az ősz egyik legfontosabb eseményére készül. A....
2026.08.03
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 08. 03.....