téli időjárás

Ezekkel a trükkökkel egy pillanat alatt kinyílik a befagyott zár

2023.11.26.

Filléres megoldások, amelyek mindig beválnak.

 

A hőmérséklet hirtelen csökkenésével gyakori probléma a szabadban parkoló autóknál a reggelre jeges zár. Kinyitásának egyik elterjedt módja a jégoldó spray használata, de vannak más technikák is.

A legegyszerűbb módszer, ami a pandémia óta mindannyiunknak rendelkezésére áll: a fertőtlenítő spray befúvása a zárba. A fertőtlenítők ugyanis alkohol alapúak, ez a titok, ami feloldja a jeget.

A jégmentesítés történhet úgy is, hogy pár másodpercig öngyújtóval melegítjük a kulcs fém részét. Ügyelni kell arra, hogy a láng ne érje a távirányító gombjait, mert károsíthatja a chipet! Fontos, hogy ebben az esetben ne használjuk az alkoholos spray-t!

Lényeges az is, hogy ne húzzuk, hanem nyomjuk az ajtót befelé, így megkönnyítjük a tömítések leválasztását a jégről és csak ezt követően próbáljuk kinyitni az ajtót magunk felé történő húzó mozdulattal.

Ami tilos: hajszárítóval melegíteni a jeget, ugyanis a hajszárítóból kiáradó levegő lehűl, mielőtt a kívánt hatást elérné. És bár megoszlanak a vélemények arról, hogy öntsünk-e a jégre meleg vizet, egyesek szerint igen, ha az nem több 50 fokosnál, de inkább ne tegyük. A fenti módszerek bármelyike egyszerűbb és biztonságosabb megoldás.

Forrás: sicurauto.it

Fotók: uniroyal-tyres.com

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.26
Január 23-án elstartolt a világ egyik legnagyobb amatőr tereprallyja, a Budapest-Bamako Rally. Az....
2026.01.26
A Rába 2026-ban belépett fennállásának 130. évébe. Ez az évforduló alkalmat ad arra, hogy....
2026.01.26
Robbanásszerűen terjedő, a városi közlekedésben új korszakot nyitó elektromos rollerek, sokasodó....
2026.01.26
Egy 34 éves bécsi férfinak 25 eurós bírságot kellett fizetnie – az ok bizarr. Nyitva hagyott....
2026.01.25
A méregdrága GTD motorját kapja meg a Dark Horse SC, mégis sokkal olcsóbb lesz. ..
2026.01.25
A svéd pilóta megőrizte higgadtságát a nehéz utolsó napon, és ezzel a rali-világbajnokság....
2026.01.25
Ma már szinte magától értetődő, hogy a leghosszabb múltra visszatekintő patinás autógyártók is....
2026.01.25
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe:Látom szomszéd, hóesésben autóztál. ..
2026.01.25
Érdemes középtávon áttekinteni a VW-csoport EV modelljeinek fejlődését, egyébként nem csak a jobb....
2026.01.25
A Raval az elektromos városi járműcsalád elsőként bemutatott tagja – egy Martorellből irányított,....